2018 г. има потенциала да се окаже годината, в която реалният ръст на българската икономика ще достигне своя пик, като индивидуалното потребление ще предостави по-голямата част от горивото, нужно за ускоряване на растежа. Това прогнозира главният икономист на УниКредит за Централна и Източна Европа Любомир Митов.
Той посочи, че през тази година БВП на България се очаква да нарасне с 3,7%, а догодина - с 3,8%.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Everpure: Данните трябва да са в центъра, а фирмите да ги контролират
Водещ технологичен фонд инвестира в китайски компании
Как се решава глобалната енергийна криза? Чрез диверсификация
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Временно променена е организацията на движението в участъци на „Тракия“
Слънчево начало на деня, следобед бури и градушки
преди 8 години Няма макроикономически дисбаланси, а? Ето няколко парични диспропорции, понеже този е банкер.- налични пари / похарчени пари: В населението, най-бедното в Европа има натрупани 47 млрд лева! Бомба, но не е дисбаланс! - обем на кражби/обем на честно заработени пари: никакъв проблем! Ако гледаме с хоризонт 1-2-5 години може би, но ясно се виждат резултатите за 28 г. "преход"- населението преживява основно от помощи от роднини от чужбина! Колко процента са преводите от българи от чужбина към БГ? - трябва ли са изброявам всички дииспропорции, свързани с инвестициите в БГ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Нали го ревизирахме до 3,9% за 2016. Да не излезе, че сме минали пика :). Дано не. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Оптимист... Ще е... ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години "Пикът на икономическия растеж в България ще е догодина...."А после? :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар