Авиокомпанията, която купи търговската марка на бившия кипърски авиопревозвач Cyprus Airways, закрит през 2015 г., получи сертификат за гражданска авиация и се готви да започне полети, посочи днес представител на ръководството на компанията, предаде АФП.
Това е важна стъпка напред за нас, тъй като това означава, че нашият подход удовлетворява европейските критерии в областта на гражданската авиация, казва Наталия Попова, търговски директор на новата Cyprus Airways.
Авиокомпанията извръши пробен полет на 4 март между Ларнака (Кипър) и Ираклион (О. Крит, Гърция) със самолет Airbus А319, за да получи това разрешително.
Компанията е поискала и разрешително за търговски полети, добави Попова. "Ние сме в последна фаза на подготовка преди началото на нашите полети", отбелязва тя без да посочва дата за първия полет.
Четиридесет процента от Cyprus Airways са собственост на руската компания S7, а останалата част - на местни инвеститори. През юли миналата година компанията получи правото да използва търговската марка и логото на бившата кипърска авиокомпания в продължение на 10 години срещу сумата от 2,04 млн. евро.
Новата Cyprus Airways, базирана в Ларнака, се очаква да предлага полети между Кипър и Русия, Великобритания и други европейски дестинации.
Кипърската национална авиокомпания Cyprus Airways беше закрита през януари 2015 г., след като не можа да върне милиони евро държавни помощи, получени в нарушение на разпоредбите на Европейския съюз за държавни субсидии.


Тръмп ще се срещне със Зеленски на срещата на върха на НАТО
Кола се вряза в бензиностанция в Русе
Проверяват НАП и Областната администрация във Варна за бомби
В Генерал Тошево, Бяла и Сеново вече имат "Училища за пример"
Зеленски с призив към НАТО след смъртоносните руски удари край Киев
Модулен реактор на Valar Atomic захрани чип на Nvidia
AI променя пазара на труда в технологичния сектор в Ирландия
Моди тръгва на обиколка в Индонезия, Нова Зеландия и Австралия
Какъв е залогът за Ердоган на срещата на НАТО в Анкара
Русия нанесе удар по Украйна, Киев отвърна
Нов асфалт с маслинови костилки намалява вредните емисии
Mercedes-Benz GLC на старо – какво да изберете?
Volvo на милион километра търси нов собственик
Автомобилна революция в Китай – 8 марки останаха без лиценз
Нов лидер по продажби в САЩ шокира Ford и Toyota
Пиян шофьор криволичи по "Хемус", дрегерът отчете 1,7 промила
Тръмп срещу Мелони - на нейна снимка сложи надпис "Нужна е ограничителна заповед"
"България Еър“ с гореща промоция: Еднопосочни билети с до 35% отстъпка до края на годината
„Опера на върховете“ и „Сцена на върховете“ стартираха при голям интерес
Похитителят на Наталия има бази за укритие, в тези райони има много изоставени постройки