Обединеното кралство и още 18 страни членки на Европейския съюз (ЕС), сред които и България, призовават блокът да намали бюрокрацията и да подобри конкурентоспособността, области, в които Великобритания настоява за реформи при преговорите за членството си, коментира Bloomberg.
В писмо до заместник-председателя на Европейската комисия Франс Тимерманс, подписано от министри от Австрия до Малта, британският финансов министър Джордж Озбърн и министърът на търговията Саджид Джавид настояват Европейската комисия да приеме ясни цели за намаляване на регулаторната тежест за бизнеса.
„Нашата система за регулиране трябва да съответства на 21-и век“, коментират те, според части от писмото, публикувано на уебсайта на британското правителство. „Това означава по-добри и по-прости регулации. Ненужната тежест в законодателството на ЕС трябва да бъде премахната“.
Министър-председателят Дейвид Камерън идентифицира конкурентоспособността като една от четирите области, в които Великобритания иска промяна. Исканията бяха включени в писмо до председателя на Европейския съвет в началото на ноември, очертавайки планове за предоговаряне на членството на Обединеното кралство в ЕС. Камерън обеща да постави бъдещото на Великобритания в блока на референдум до края на 2017 г.
Макар че писмото хвали работата на Тимерманс, в него се добавя, че ЕС „трябва да използва инерцията към промяна в нашата регулаторна култура и да гарантира, че напредъкът няма да се върне назад“.
Освен от Обединеното кралство писмото е подписано от Австрия, България, Чехия, Хърватска, Кипър, Дания, Финландия, Франция, Германия, Унгария, Ирландия, Италия, Литва, Малта, Словакия, Словения, Испания и Швеция. То ще бъде обсъдено на Съвета за конкурентоспособност в понеделник в Брюксел.


Откриха следа от Наталия и Асен
Любослав Костов: Животът е твърде кратък, за да го изживеем на колене
Карадимов, КЗК: Заварихме една икономика, която е тежко деформирана
Бойко Рашков коментира кога е започнало строителство в "Баба Алино"
Лингорски, БНБ: Еврото няма ефект върху инфлацията
Великобритания настоява за участие в заседания на ЕС, Брюксел се противопоставя
Иран започна поклонението за Али Хаменей, очакват се до 20 милиона присъстващи
Путин заяви, че Русия вече контролира изцяло Луганска област
На мушката на Ердоган са не само политическите му опоненти
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Издирването на Наталия продължава, разширяват периметъра
Заплашиха да изгонят 96-годишна баба от старчески дом - купонясвала и пиела алкохол ВИДЕО
6 причини за липсата на енергия
И кметът Терзиев разкритикува бюджета, липсвали основни пера
Анима, Димитър Атанасов и Христо Малденов за пътя към успеха