Министрите на икономиката на Франция и Германия - Мишел Сапен и Бригите Циприс - призоваха за по-добър контрол над чуждестранните инвестиции в Европейския съюз, за да не бъдат дестабилизирани стратегически сектори, предаде Франс прес.
"Трябва да разработим система за допълнителна защита, основана на икономически критерии, за да се контролират по-добре инвестициите, които биха могли да дестабилизират нашите стратегически икономически сектори", посочват двамата министри в статия, публикувана във френския в. "Ле-з-еко" и германския "Нойе Оснабрюкер цайтунг".
Тази позиция е изразена в момент на засилващо се недоверие на част от западните общества към свободната търговия и все по-силно надигащи се критики в Европа срещу опасността от ограбване на технологии чрез инвестиции на нововъзникващи пазарни икономики в ЕС.
Социалистът Мишел Сапен и социалдемократката Бригите Циприс, която замени в края на януари Зигмар Габриел като министър на икономиката на Германия, призовават в отговор на тези опасения Брюксел да приеме мерки за сигурност и опазване на обществения ред, за да попречи на технологичните кражби. Те подкрепят идеята за "силна Европа, а не Европа-крепост".
Според тях "отношенията на Европейския съюз с другите големи икономически зони трябва да се основават на отваряне на пазарите, взаимност и справедливи конкурентни условия" в момент, в който търговските споразумения са все по-критикувани от общественото мнение.


Мъж подкара лодка по улиците на Севлиево (ВИДЕО)
Проверяват качеството на питейната вода в бедстващите райони след наводнението
Полицията арестува шестима заради наркотици
Два района във Варна са без вода
Учени разработват нова ваксина срещу ебола
Идеята, че Claude има чувства, е чудесна за Anthropic
Как AI бумът превърна президентът на Реал Мадрид в един от най-богатите хора
Стартъп извлича вода от въздуха с технология за борба с водната криза
Ами ако Ормузкият проток не отвори отново?
Човешката урина се превръща в алтернатива в условията на недостиг на торове
Култово тунинг-ателие преобрази VW Transporter и Caravelle
Цветът на свещите подсказва за скрит проблем с двигателя
Детайл от Ferrari Purosangue излиза колкото ново BMW
Еднодневните електрички са проблем за Китай, който ще удари и Европа
Mazda на съд заради дефектни подгряващи седалки
Облачно, с валежи от дъжд остава времето и утре
Порои, евакуация, бедствено положение и блокирани хора
Криминалист: Прокурорският син е опасност за гражданите
МВР: Обстановката след наводненията постепенно се нормализира
преди 9 години Е тия пак ще ми контролират "Свободнийо пазар". Що не се покрият някъде в ляво соц-ът Мишел Сапен и соц.-демократката Бригите Циприс. Бате ви Бойко ще си скъса шортетата в опит да докара някакви чуждестранни инвестиции, а тия ще му подливат вода с разни измислени контроли. И тая Циприс май ще да е имала вземане-даване с някой Ципрас. отговор Сигнализирай за неуместен коментар