Ангела Меркел заяви пред останалите лидери на консервативния Християндемократически съюз (ХДС), че иска да се кандидатира за четвърти мандат като канцлер на изборите догодина, разкриха високопоставени източници пред Ройтерс.
62-годишната Меркел е смятана от мнозина за фактор, който може да помогне за стабилизирането на Европа след решението на Великобритания да се отдели от Европейския съюз и като бастион на западните либерални ценности след избирането на Доналд Тръмп за следващия президент на САЩ.
Водещите членове на ХДС се срещат днес в Берлин, за да подготвят годишния пленум на партията преди изборите през септември 2017 г.
Ангела Меркел стои начело на най-голямата икономика в Европа вече 11 години. Очаква се по-късно тя да коментира повече за кандидатурата си в рамките на пресконференция.
Хората в Германия от месеци чакат повече яснота дали Меркел - която е на власт от 2005 година - ще се кандидатира за четвърти мандат. Лидерът на ХДС беше изправена пред редица трудности през последните месеци - както критики за управлението на мигрантската криза, така и спад на доверието, с редица изборни загуби, а също и засилването на популизма.
Официално изявление на Меркел се очаква в 19 часа местно време (20 часа българско).
Ако спечели изборите през 2017 година и изкара пълен четиригодишен мандат, Меркел ще се изравни по продължителност на управлението в следвоенния период със собствения си политически баща Хелмут Кол, който бе начело на германското правителство 16 години, отбелязва AP.


Преди сезона: Полицията погна търговците на ментета на Златните (СНИМКИ)
Търсят спасители за 8 от 27-те неохраняеми плажове във Варненско
Министърът на туризма идва във Варна за подготовката на летния сезон
ИАРА погна любителите рибари във Варна
Българо-германски стартъп за карго е-велосипеди се цели в градските доставки
„Телематик Интерактив България“ АД набира скорост: Стабилност, дивидент и технологичен фокус
Deep Sentrics иска да бъде българската Palantir
Трябват справедливи цени за храните, но и справедливи глоби за нарушителите
Александър Каролев: Епохата на евтиния дълг приключи
Китайските коли са кошмар за японците в Европа
Историята на Лада в Германия приключи след 50 години
Сблъсък унищожи две суперколи на Lamborghini
Повече от половината кабриолети на пазара са над 15 години
Когато офроуд инженерството срещне рап-културата
Най-добрата сутрешна напитка за черния дроб е кафето
Подигра ли се Михаела Маринова с Дара след победата й на Евровизия?
Jägermeister ORANGE – новият лек и цитрусов вкус вече в България
Шишков: От години е имало признаци, че свлачището ще се активира
ДБ: Пеевски включва прокуратурата си и смачка сигнала за уреждане на обществени поръчки
преди 9 години Едва ли , щото са лакоми за чуждото...след две войни пак не си научиха урока ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ужс дано Господ е милостив към швабите ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ще гарантира след четвъртия си мандат поне 5% русокосо население на Германия... хихи.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Какво ли ще обещае на народа си ? Че лапаницата продължава ...? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Мястото на Германия не е в ЕС, тя има силна и експортноориентирана икономика. Съответно би привлякла всички инвестиции в Европа и наистина там се концентрира голямата част от капитала. Това обаче непоправимо уврежда интереса на останалите държави и разруши техните икономики. отговор Сигнализирай за неуместен коментар