Кредитната агенция S&P Global Ratings повиши перспективата по рейтинга на 13 ключови компании от Русия, става ясно от съобщение на сайта на агенцията.
Сред тях са "Газпром" и нейни дъщерни компании, "Лукойл", "Роснефт", "Атоменергопром", както и държавната жп компания РЖД.
Перспективата по рейтингите на всички тези компании от стабилна вече е положителна. Така рейтингът на "Газпром" по задълженията в местна валута например вече е ВВВ-, а по чуждестранна - ВВ+, като перспективата и по двата е положителна.
Причината за промяната е преразгледаната оценка за рейтинга на Русия, направена от агенцията в края на миналата седмица. От S&P посочват, че перспективите за ръста на руската икономика се подобряват и след две години на рецесия страната ще се завърне към растежа.
Икономическият ръст е обвързан с очакваното повишение на цените на петрола, което от своя страна е резултат от действията на петролния картел ОПЕК за ограничаване на добива, в което участва и самата Русия.


България и Турция замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Тръмп: Путин и Зеленски искат да сложат край на войната
Иван Иванов влезе в основната схема на турнир в Нотингам
Хороскоп за 7 юли 2026
МВР-Варна представи своята дейност, техника и оборудване
При инфлация инвеститорите търсят алтернативи на класическия портфейл 60:40
SK Hynix стартира листване в САЩ за 28 млрд. долара
Йената е подценена с до 20%, смята бившият валутен цар на Япония
Анти-Мъск инвеститори на дребно се борят да не допуснат SpaceX в портфейлите си
Английската централна банка си играе със собствената независимост
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Съдът остави в ареста директора на ВиК - Бургас Цветан Мирчев
3 рецепти за вечеря под 400 калории
"Булгаргаз" и "Боташ" замразяват договора за 15 месеца след срещата Радев – Ердоган
Китай извърши изпитание на стратегическа ракета, изстреляна от подводница
преди 9 години тези Американски измислени агенции що не са питали първо Стоен и Кухао тъппаците за тая си своя постъпка ?!? ..... :)) Щото на наще НПОта толко им е пилешкия мозък .... Стандартно&Бедните и те комунисти ше излезнат нема лабаво .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години рЪстежа ?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар