Тайванският производител на смартфони HTC представи HTC One A9 - най-новото попълнение в семейството One на HTC.
По отношение на дизайна телефонът има доста сходства с последните модели iPhone. Стъклото отпред е изпъкнало, като покритието е Gorilla Glass 4, устройството има метален корпус. Гърбът обаче е продължение на HTC One M8.
Акцент е камерата – тя е с нов 13 МР сензор с оптична стабилизация и предоставя 4k видеозапис и двойна LED светкавица. Освен това има и предна UltraPixel камера и опростен интерфейс за ползването. Смартфонът прави снимки дори в RAW формат. HTC One A9 има и вграден инструмент за Hyperlapse видео, който забързва видеата до 12 пъти. Телефонът може да снима видео и в забавен режим.
Телефонът е с чипсет Snapdragon 617, 2 GB RAM, microSD и nanoSIM слотове. Дисплеят е 5-инчов AMOLED с Full HD резолюция.
HTC One A9 е първият телефон извън портфолиото на Nexus, който работи с Android 6.0 Marshmallow и предлага последните иновации на Google и най-новата версия на HTC Sense. Телефонът предлага и скенер за пръстови отпечатъци в различни посоки, както и Android Pay за сигурно и лесно пазаруване.
HTC One A9 ще бъде в България броени дни след световната си премиера – в началото на ноември, като засега цените не са известни. А що се отнася до цветовете на корпуса – първоначално в родината ще видим сребристата и тъмносивата версия. Иначе цветът на модела се характеризира с елегантната комбинация от нюанси – карбоново сиво, сребристо, златисто и винено червено.


EС ще ограничава скоростта по пътищата със сателити от Космоса
Богата културна програма през лятото в библиотеката в Нови пазар
Как да се справим с летните жеги в автомобила?
Вицепремиер събра 273 предложения за административни мерки в полза на индустрията и на хората
Апелативният съдия Магдалена Недева приключи професионалния си път
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 1
Ц. Лазаров: Златото ще стигне $6000 до края на 2026 г., ако страхът се запази
Япония похарчи милиарди, за да подкрепи йената. Защо това не дава резултат?
Google изостава в AI надпреварата поради вътрешна бюрокрация
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
10 много бързи SUV на цена до 15 000 евро
BMW потвърди дългото и сигурно бъдеще на V8
Мистериозен комарджия заложи $400 хил., че Путин ще бъде отстранен от власт до края на година
Открито е тялото на едно от децата в река Струма
Вижте първи подробности за сватбата на Тейлър Суифт
Какво сънуваме точно преди да умрем?
Нова тактика на Украйна: Роботи с M2 Browning заменят войниците в опасни мисии