Специализирано звено за инспекция ще обследва тунелите на магистрала „Струма" и тунел „Траянови врата" на магистрала „Тракия", съобщава bTV.
Днес проверката започва с двата тунела на „Струма" - при 56-ти и 82-ри километър. Движението няма да спира, но ще бъде ограничавано преминаването в изпреварващата лента и ще бъде намалена скоростта.
Утре инспекцията продължава с тунел „Траянови врата" при 53-ти км на магистрала „Тракия". Трафикът ще се пренасочва в свободната тунелна тръба.
Докладът за обследване и оценка на тунелите по пътищата показа, че три тунела на магистрала „Хемус“, тунелът „Траянови врата“ и два тунела на магистрала „Люлин“ - един в област София и един в област Перник, са сред най-рисковите тунелни съоръжения по пътищата в страната.
Междувременно, от днес до четвъртък ще бъде ограничено движението в две ленти в тунелите по главния път Плевен - Ловеч поради ремонт.
Проверки на всички тунели и мостови съоръжения по пътищата започнаха, след инцидента на тунел "Ечемишка" в началото на месеца.
От пътната агенция съобщиха впоследствие, че половината от съоръженията са потенциално опасни.


Бронз, мрамор и въглен: Неджми Мурат открива изложба във Варна
Нова вълна от бобмбени заплахи във Варна
Варна отбеляза 135 години от рождението на контраадмирал Иван Вариклечков
Асен Василев: Когато Гълъб Донев говори за „реалността", явно има предвид някаква паралелна реалност
Военният министър: България ще похарчи близо 2.7 милиарда за отбрана
Китайските компании заменят Nvidia с местни доставчици на AI чипове
$2 трлн в надпреварата за преднина на бойното поле
Aramco се опитва да си върне клиентите от Азия
Рюте: Да накараме парите да заработят
Трета гореща вълна заплашва Европа с пожари и по-високи цени на тока
Какво се поврежда най-често в колата при летните пътувания
Парадокс - ЕС унищожи евтините коли, а сега иска да ги върне
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Какво ни казват странните шумове от колата
Около 4 млн. евро на месец ще е допълнителният приход от скока на винетките
Марк Рюте: НАТО ще купи 12 самолета Airbus модел А400
Атанасова, "Боташ", бюджетът... доста системи в държавното управление не работят
Григор Димитров: Целта за титла от Големия шлем никога не е изчезвала
Кучета обезобразиха жена в Самоков, собственикът е задържан