Китай каза на останалия свят да престане да се занимава с начина, по който се ръководи валутната политика на страната. Това стана с изявление на заместник-министъра на външните работи на страната Цуей Тиенкай, който е отговорен за подготовката на Китай за участие в срещата на Г-20.
Според него управлението на валутния курс е вътрешнодържавен процес, в който никоя страна няма право да се меси.
„Юанът е валутата на Китай, така че не мисля, че това е въпрос, който трябва да бъде обсъждан международно“, катргоричен е Цуей Тиенкай, цитиран от CNBC.
През последните две години Китай държи валутния си курс на ниво от около 6,83 юана за долар и заради тази политика страната получава множество критики от международната общност и най-вече от САЩ.
Причината за критиките е това, че благодарение на подценената валута китайските производители получават голяма изгода от международната търговия. Според някои оценки справедливият курс на китайската валута е с 40% по-висок и достигането на това ниво би променило доста баланса на глобалната търговия.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Най-малко пет зърновозни кораба са атакувани край руски черноморски пристанища
Unitree Robotics скочи с 629% след IPO в Шанхай за 904 милиона долара
Разпродажбата при чиповете достигна Азия, облигациите се стабилизират
Meta бе обвинена в съда, че е пристрастявала деца към Facebook и Instagram
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Треньорът на АЕК: Разочарован съм, че не спечелихме
Федоров призовава за избори: Демокрацията не е лукс за мирно време (ВИДЕО)
35 години от Августовския пуч в Москва: Можеше ли СССР да оцелее?
Хулио Веласкес: Всички вярваме, че можем да отстраним гърците
Отровени са пет лешояда в Национален парк „Централен Балкан“
преди 16 години Мнение ли искате? Ами, казал го е китаецът и би трябвало внимателно да се отнесем към това. Ако някой наистина е длъжен на Съединените Щати, това са...Съединените Щати. Реформират се, снижжават разходите в икономиката си, започват да УВАЖАВАТ партньорите си, стават действително конкурентоспособни и си решават маса проблеми. Пълноценно и задълго. Другото са временни, спорни решения. отговор Сигнализирай за неуместен коментар