Китайската компания Sihuan Pharmaceutical Holdings Group ще се опита да набере 741 млн. долара от продажба на акции на борсата в Хонконг. Очаква се това да стане чрез продажбата на 1,25 млрд. нови акции на цена между 3,88 и 4,60 хонконгски долара, съобщава MarketWatch.
На база очакваните за следващата година приходи, тази цена на акциите на Sihuan означава, че компанията ще се търгува при съотношение цена/печалба на акция между 22,5 и 26,7.
Първичното публично предлагане е поредният сигнал, че инвестиционните пазари в Китай и Хонконг остават едни от най-активните в глобален мащаб. Сигнал за това е и активността при сливанията и придобиванията през първите девет месеца на годината.
От началото на 2010 година са извършени 533 сделки по сливане и придобиване в Китай и Хонконг, което е ръст с 1,9 на сто спрямо същия период на миналата година. При общата стойност на сделките обаче има спад от 27,5 на сто до 70,5 млрд. долара, което се дължи на голямото количество по-малки сделки.
Днес стана ясно още, че четирите най-големи банки в Китай са предоставили нови кредити за над 30 млрд. долара само през септември. Това е сигнал, че финансовите институции продължават да кредитират с по-големи темпове от това, към което се стремят регулаторните органи.
Според запознати заради този факт се е стигнало до повишаване на процента на задължителните резерви за четирите най-големи банки – Industrial & Commercial Bank of China, China Construction Bank, Bank of China и Agricultural Bank of China. Процентът на задължителните резерви е бил вдигнат и за банки, които са кредитирали по-агресивно.


Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
Скъпотия! Храните у нас продължават да поскъпват стремглаво преди еврото
7 декември е обявен за Международен ден на гражданската авиация
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино
Китайски изтребители насочиха радар за управление на огъня към японски самолети
Как "човекът на Тръмп" в НАСА ще изправари Китай в космоса?