Засега електроразпределителното дружество ЧЕЗ България няма да намали таксата за възстановяване на електрозахранването на потребители, изключени заради неплатени сметки. Това стана ясно от думите на Алеш Дам, главен оперативен директор на ЧЕЗ България, цитиран от БТА.
Вчера председателят на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) Ангел Семерджиев заяви, че комисията е взела решение за връщане на предишния размер на таксите за включване на тока от страна на ЧЕЗ България, които напоследък бяха удвоени отново. Решението на ДКЕВР от 2008 г. беше, че въпросните цени трябва да бъдат съответно 19 лв. и 38 лв., което сега държавният регулатор потвърди.
Алеш Дам обаче днес коментира, че все още дружеството не е получило официално решението на ДКЕВР за намаляване на таксата на 19,38 лв. за нормално включване и 38 лв. за експресно включване на тока и затова ЧЕЗ продължава да работи по двойно по-високи цени за тази услуга.
„Ако има официално публикувано решение на регулаторната комисия, ние ще се съобразим с него, ще го анализираме и ще решим как да действаме“, допълни Дам.
Той каза още, че просрочените вземания на дружеството са достигнали „огромен мащаб“, като проблеми с плащането в срок има най-много при стопанските клиенти.


Почина един от най-популярните японски актьори
Радев отличи огнеборци и доброволци, участвали в овладяването на пожари през лятото
От Черно море излязоха с важна информация за мача с ЦСКА
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Юанът става все по-използван при паричните преводи
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Ралито на китайските акции изостава от американските
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Китай изпраща нови панди на Франция след срещата Макрон-Си
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Кметът на район "Изгрев" съобщава за саботажи с боклука
Гръцките фермери затвориха и ГКПП "Капитан Петко Войвода"
Ампутираха левия крак на бащата на Меган
Програмата Explorer дава възможност за стипендии и международни стажове
БГ политици: Ниско домашно възпитание, ниска политическа и езикова култура