Правителството продължава да не се справя с икономическата криза, отбеляза президентът Георги Първанов по време на дискусията на тема "Стратегически приоритети на българската икономика в контекста на стратегия "Европа 2020".
Президентът припомни основните тези при проведения преди година форум по икономически въпроси по негова инициатива.
Едната теза - за балансиран бюджет, при който акцентът е поставен върху постигането на самоцелни максималистични цели и показатели, за сметка на икономиката, реалния сектор, производството и потреблението; и втората - за по-гъвкаво използване на фискалните инструменти при запазването на валутния борд и финансовата дисциплина, допускане на ограничен структурен дефицит, насочен към стимулиране на производството и потреблението, реформи в здравеопазването и образованието.
Георги Първанов посочи, че предложението му за дефицит под 3 процента, който да се използва, за да се разплати правителството с бизнеса и за структурни реформи в здравеопазването и образованието, е било неглижирано от икономическия и финансов екип на правителството.
"Мисля, че тогава бяхме на кръстопът относно икономиката и развитието, струва ми се, че избрахме грешния път", каза президентът.
Според държавния глава, е необходима цялостна оценка и преосмисляне на следваната досега антикризисна политика и набелязването на нова, която да постигне новите качествени цели за развитието на страната.
"Всички ние сме за това да има политическа стабилност, но не да има силова имитация на стабилност", каза президентът. Той изтъкна, че стабилността е преди всичко функция на доброто управление. "Ако има добро управление, мисля че, никой няма да разсъждава върху темата за стабилността", посочи още президентът Първанов.


Вирусолог за бактериите по морето: Най-застрашени са хората с отслабена имунна система
Черно море играе три контроли тази седмица
Осми ден издирват 11-годишната Наталия
Защо Volkswagen има проблем — и каква може да е следващата стъпка
Как Испания изпревари Южна Корея, без да разчита на изкуствения интелект
Петролът поскъпва след нови удари по кораби в Ормузкия проток
Загубите при акциите продължават поради слабостта на технологичните компании
Ракети, дронове, ПВО: Как върви превъоръжаването на Европа
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Какво ни казват странните шумове от колата
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Роналдо след последния си Мондиал: Спечелих три титли за Португалия
Честваме паметта на св. великомъченица Неделя
Белгийците се гаврят с Тръмп: Отмени победата
преди 15 години Кога за последен път г-н Първанов се е справял с икономическа криза?Добре е да прочете някъде и да знае, че хората на които стана президент-ама"съвсем случайно" никога не го вземат насериозно. Освен на селски ерген" с перчем" и говорещ ама едно и също-кой го смята за анализатор на икономиката, че и "ъкъл да ръси" , че тоя не се справя, ама някой друг ще се справи по-добре......."Е Л Е, Я". Те в неговото затънтено пернишко село все от Икономика отбират и то от тая "Кризисната икономика". Виж от Хайвани, сигурно разбират щото това се прави в това село-отглеждат хйванчета и ги изнасят- към столицата! До кога ще ни харчат парите такива "самовлюбени" Нарциси? Къде е умния ръководител, къде е мъдрия водач-като Ангела Меркел, та не само да ни губят времето-като ни се натресат и не мърдат колкото се може дълги години! Нямат срам-нито очи! И Първанов е партийно отроче дето иска и той да прочете нещо , написано от друг.......божеее ... пази България! Ще ни дава ИКОНОМИЧЕСКИ ПРЕЦЕНКИ" ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар