Щатската верига магазини за хранителни стоки Great Atlantic & Pacific Tea (A&P) - създадена през 1859 г. и някога лидер на пазара, може да подаде молба за защита от фалит в близките дни, за да може да преструктурира дълговете си, съобщи Bloomberg, позовавайки се на свои източници, запознати със ситуацията.
Базираната в Ню Джърси компания не успява да се справи с растящата конкуренция от страна на дискаунт магазини като Target Corp. и Wal-Mart Stores.
През 1930 г. A&P е оперирала близо 16 хил. магазина, а сега – около 400 под едноименната си марка, както и брандовете SuperFresh и Food Emporium. През 2007 г. компанията купи веригата супермаркети Pathmark Stores за 678 млн. долара.
Към септември дълговете на компанията са възлизали на около 1,5 млрд. долара. За 2009 г. веригата е излязла на загуба от 876 млн. долара. В опит да се справи с положението компанията е сменила двама изпълнителни директори за последната година, но това само е влошило представянето на акциите й.
Веригата започнала дейността си под името Great American Tea Co. в Манхатън като магазин за кафе, чай и подправки и доставяла продуктите си с конски впрягове в Нова Англия, Средния Запад и Юга, пише на сайта на компанията. През 1869 г. се преименува на Great Atlantic & Pacific Tea Co.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам