Ръководството на Националната здравно-осигурителна каса (НЗОК) и Управителният съвет на Българския лекарски съюз (БЛС) договориха основните параметри в Националния рамков договор за 2011 година, съобщиха от НЗОК.
На продължила до късно снощи среща двете страни са постигнали споразумение по всички параграфи на договора.
Постигнатите вчера договорености са подписани от Надзорния съвет на НЗОК и Управителния съвет на БЛС. До окончателното подписване на договора остава да бъдат уточнени още няколко текста на експертно ниво.
Ръководството на НЗОК изразява увереност, че до края на годината договорът ще бъде подписан и ще започне да действа от 1 януари 2011 г.
Националният рамков договор е основният документ, който урежда финансовите параметри и заплащането на медицинските дейности през годината. Страни в сключването на НРД са НЗОК, БЛС и Министерството на здравеопазването.


По-евтини чушки, картофи и моркови, но по-скъпи краставици и домати на борсите у нас
Украйна удари голям петролен терминал в Санкт Петербург
Известен лекар катастрофира в Добрич, ще го оперират във Варна
Буря и хаос белязаха тържествата на Тръмп за Деня на независимостта във Вашингтон
Спартак Варна загуби от пловдивския Ботев във втората си лятна контрола
Вашингтонският монумент разказва 250г история
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
ВиК авария в Пловдив превърна улица в "Кючук Париж" в кално езеро