McDonald's зарадва своите акционери с по-големи от очакваното продажби през последното тримесечие на 2010 г. благодарение на нарасналата посещаемост на ресторантите на веригата по целия свят.
Продажбите на компанията за четвъртото тримесечие на 2010 са нараснали до 6,21 млрд. долара в сравнение с 5,97 млрд. долара преди година. Увеличението възлиза на 4% на годишна база и надмина очакваните от пазарни анализатори приходи от 6,2 млрд. долара.
От съобщението на McDonald's става ясно, че всеки ден средно 62 млн. души са посещавали ресторантите от веригата в световен мащаб .
През последните три месеца на 2010 година най-голямата верига за бързо хранене в света е реализирала нетна печалба от 1,24 млрд. долара, или 1,16 долара на акция, пише CNBC.
Преди година положителният финансов резултат е бил 1,22 млрд. долара, или 1,11 долара на акция.
Печалбата на акция от 1,16 долара бе в унисон с прогнозите на анализатори, интервюирани от Thomson Reuters.
От McDonald's също съобщават, че продажбите в ресторантите, които са били отворени поне година, са нараснали с 5% на годишна база, подпомогнати от новите оферти в менюто и предлагането на фрапе.
Акциите на McDonald's поевтиняват с 1,5% в часовете преди началото на редовната сесия в Ню Йорк. От началото на тази година книжата на компанията, която участва в индекса Dow Jones IA, са загубили 2,3 на сто.


МЗ е дало съгласие за теглене на нов заем от МБАЛ "Света Анна" във Варна.
Кола се блъсна в крайпътен стълб до "Евксиноград"
Областният управител на Варна: Незаконните постройки в Баба Алино трябва да бъдат съборени
Нов ужас на пътя! Трима души загинаха в катастрофа
Доставките на самолетни горива у нас за лятото са гарантирани
Тръмп и Моди се опитват да възстановят отношенията си след ударите на САЩ
Vanguard сложи край на 20-годишното царуване на BlackRock на ETF пазара в САЩ
Европа се готви за драстични съкращения на приносa на САЩ в НАТО по време на война
Най-горещият технологичен тренд сред поколението Z? Анти-AI
Турция заплаши с твърд отговор след отбранителния пакт Франция-Кипър
Шефът на НАТО изненада с избора на лична кола
Не всичко е електричество - Skoda готви нов Karoq с ДВГ
Новият регламент за накладките изправя Европа пред сериозен проблем
Льо Ман: Какво трябва да знаете за най-великото автомобилно състезание?
Lexus пусна дезодорант за крака в автомобила
"София прайд": Това е празник, но и протест, защото всички сме равни
Патриарх Даниил: Шествието на семейството не е контрапротест, а призив към Божията любов
Прайдът е изразяване на една политическа идеология
Два телефона и приложение: Как руснаците заобикалят дигиталната желязна завеса на Путин