С 8,2 пъти са се увеличили регистрираните в България румънски компании, които са подали декларации за облагане с корпоративни данъци през 2010 г. в сравнение с 2006 г. (една година преди приемането на България в ЕС), съобщиха от Националната агенция за приходите (НАП).
Според статистиката 272 фирми със 100% румънски капитал са подали декларации за данък върху печалбата през 2010 г., докато през 2006 г. това са направили едва 33 дружества. Най-много са регистрираните фирми в Русе - 93, София – 93 и Варна - 22.
Наблюдава се увеличение и при регистрираните фирми със 100% гръцко участие.
Според данните на НАП дружествата с изцяло гръцки капитал, които са подали декларации за облагане с корпоративни данъци през 2010 г., са 2 074. Спрямо 2006 г. увеличението е със 183%, сочи статистиката.
През 2011 г. документи пред НАП са представили 733 компании с изцяло гръцки капитал.
800 компании или 38% от всички фирми със 100% гръцко участие са регистрирани в Благоевград. В София работят 699 фирми, в Пловдив – 127, а в Пазарджик – 58.
Според експерти от приходната агенция засиленият интерес на гръцките и румънските фирми към България се дължи на ниските данъци и облекчените изисквания за разкриване на нов бизнес.


Гореща следа за отвлеченото дете: търсят Наталия в района на Бързица
Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
Английските кръчми с право да работят цяла нощ заради мачовете
Ограничават движението по “Тракия”, “Струма” и Кресненското дефиле
След гонка: Полиция хвана шофьор без книжка и 32 акта
Мъж се самозапали и почина пред централата на ООН в Ню Йорк
Ракетата Meteor: "Дългата ръка“, от която военновъздушните сили на Украйна крайно се нуждаеха ВИДЕО
преди 14 години То не че е нещо ново за "бизнеса" български де. Сума и бизнесмени карат работниците и служителите си да им стават гаранти по заеми, които после не плащат, или да не им плащат заплати с месеци наред което си е пак кредитиране към което няма лихва. И пак не им върви бизнеса:))) А за данъчните разлики, сам сметни каква трябва да е тази разлика та вашата позната чак от GB да си направи труда да регистрира фирма във Варна и то само за една кола!:))) А представи си, ако натиснем клиентилизма , корупцията и озаптим меркантилните магистрати в СЪД -ООД какъв ще е наплива от желаещи! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Ами !!!!? Какво да кажа!:))) Дори и от към автопарка са облекчени "бизнесмените" ни! Остана да започнат протест начело с Г-н Данов и да настояват работниците да им плащат задето са им осигурили заетост!:)))) Така де, трябва да стимулираме предприемчивите! :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години А технически преглед всяка година къде и как минава? :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години :)) Ако виждаш Надежда, значи си в Обеля ;))) Наща позната от Великобритания си регистрира фирма във Варна, за да не плаща големите данъци за скъпата си кола там отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Ха сега де! Нашите "бизнесмени" начело с капацитета Данов, плачат и се вайкат колко ги ощетявала държавата, как не мислила за бизнеса, колко лош бил Дянков и т.н , а тия гледай ги как се набутват! Успеха обаче ще е, да почнат повечко западни фирми да идват, че да не се налага на недолюбваните и незаплатени от нашенския"бизнес" работници, да ходят при тях на запад!:) А местните псевдо бизнесмени да им чиракуват малко та да се научат как се прави бизнес!:)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар