Монбат АД е изкупило 273 000 акции, част от деветата си процедура по обратно изкупуване и започва десета процедура с цел изкупуване на до 390 000 акции, или до 1% от капитала, съобщи дружеството чрез Бюлетин Investor.bg.
Изкупуването по деветата процедура е проведено в периода 13 юни 2010 – 21 октомври 2011 г., като в края на август Монбат АД притежаваше 5,1% от собствените акции. С приключването на деветата процедура този дял е вече 5,6%, а при пълно изпълнение на десетата ще достигне 6,6%.
Решението за новата процедура по обратно изкупуване (десета) е взето на заседание на управителния съвет на Монбат от 21 октомври 2011 г. Вече над 3 години Монбат постоянно изкупува свои акции с обявена цел "повишаване на ликвидността на акциите на дружеството".
Минималната цена в десетата процедура по обратно изкупуване е 5 лв., а максималната 7 лв. за акция. Началният срок е днес 24 октомври 2011 г. На практика няма да има вакуум между двете процедури и цената на акцията на Монбат АД няма да остане без подкрепа.
Срок за извършване на обратното изкупуване, в това число и заплащане на изкупените акции е до 180 календарни дни, считано от 24 октомври 2011 г. В случай на изчерпване на количеството, а именно дружеството да изкупи 390 000 акции преди крайния срок, настоящата процедура по обратното изкупуване се прекратява като успешно приключила.
В случай, че до края на срока по първото изречение не се изкупи максималния брой акции управителния съвет на Монбат може, както да удължи срока с нови 180 календарни дни при съответно прилагане на разпоредбата на предходното изречение, така и да прекрати процедурата, независимо от броя изкупени акции.
В срока на настоящата процедура в зависимост от пазарните условия Монбат може да променя минималната или максималната цена на обратно изкупуване. В този случай дружеството уведомява КФН, БФБ, инвеститорите и обществеността, като уведомяването се извършва след приключване на борсовата сесия, най-късно до края на работния ден, предхождащ деня, от който влиза в сила промяната на минималната или максималната цена на обратното изкупуване.
Лицензиран инвестиционен посредник, на който е дадена поръчка за изкупуването е Бенчмарк Финанс АД.
За последните 12 месеца акциите на Монбат АД поскъпват с 4,3% до 6,24 лв. за акция и 243 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада