Очаква се в рамките на месец да бъде подписан договорът за втората фаза от проекта за модернизация на пречиствателната станция "Златни пясъци". Това съобщи във Варна след среща с кмета Иван Портних и областния управител Стоян Пасев министърът на околната среда Ивелина Василева, предаде БТА.
Кметът уточни, че вчера са изтекли сроковете за подаването на документи, а днес комисия ще отвори подадените оферти. Портних посочи, че в късната есен би могло да има избор на изпълнител, а срокът за изпълнението на втория етап е 18 месеца. В действителност имаме уверение, че при добър график 12 месеца е реалистичен срок, за да бъде завършено строителството, каза той.
Припомняме, че модернизацията на съоръжението бе сред знаковите големи обществени поръчки, които бяха спрени от управляващите, наред с магистрала „Хемус“. След като спря обществената поръчка за пречиствателната станция, община Варна го обяви наново с малки разлики в заданието.
Днес Ивелина Василева каза още, че предстоят проверки заради замърсяването от Шокъровия канал във Варна, който би трябвало да събира само дъждовни води и да ги отвежда в морето. Според местни медии каналът е причината за замърсяването на Офицерския плаж, където в момента къпането е забранено.
Ако има нерегламентирани включвания, те ще бъдат запушени, а нарушителите - санкционирани.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада
Песков: Зеленски може да дойде в Москва за среща с Путин