Американският технологичен концерн Yahoo обяви, че може да се наложи да плати данъци върху 23-те млрд. долара, които се надява да получи от планираното отделяне на нейния дял от Alibaba Group Holdings. Това обаче може да заплаши ключов елемент от стратегията на главния изпълнителен директор на Yahoo Мариса Майер за връщане на компанията към успеха, предава Ройтерс.
Във вторник Yahoo заяви, че Федералната данъчна служба на САЩ е отхвърла искането на компанията продажбата на дела ѝ в китайския гигант за електронна търговия ще бъде освободено от данъци.
След обявяването на новината цената на акциите на Yahoo се срина с 15,8%, но по-късно се възстанови и завърши търговията с 3% надолу.
Въпреки отказа на IRS Yahoo заяви, че службата не е заявила, че трансакцията трябва да бъде облагана с данъци. Компанията посочва, че разглежда всички възможности, които има.
Инвеститорите следят отблизо плановете за отделянето, виждайки в него начин за отключване на стойност от компанията. Акционерите на Yahoo смятат, че фирмата и делът ѝ в Alibaba ще бъдат по-ценни, ако са отделени.
Yahoo се бори да съживи своя ключов бизнес с онлайн реклама като инвестира повече, за да привлече потребители в своите уебсайтове. Анализаторите твърдят, че Yahoo не е направила достатъчно, за да се справи с проблемите си.
Компанията планира да отдели своя дял от Alibaba в публична компания заедно с Yahoo Small Business, която предлага имена на домейни и локален маркетинг.


Посланикът на Украйна: Не сме насочвали дронове към никоя страна партньор, Русия е виновна
Варна посреща чудотворната хавайски икона на Пресвета Богородица
Кола помете жена, удари друг автомобил и се заби в колонка на бензиностанция на АМ „Хемус“
Петрова пред Илашчук: Навлизането във въздушното ни пространство е неприемливо
Арестуваха младеж с амфети в Морската градина на Варна
Кр. Йорданов: Ливъриджът на пазара напомня за финансовата криза от 2008 г.
България има само отделни системи, вместо цялостна защита срещу дронове
Оценката на Shein остава под целта от $30 млрд. преди очакваното IPO
Китайските производители на хуманоидни роботи държат 97% от световните доставки
Тръмп намекна, че САЩ ще оставят икономическия натиск да подейства върху Иран
BMW направи електромобил, който генерира ток за 70 км на ден
Футболист предизвика катастрофа по време на мач
Peugeot връща GTi като хибрид
BMW намалява разходите, без да затваря заводи
Полицията в Лондон конфискува коли за над 8 млн лири
Почина Славчо, любимият лъв в столичния зоопарк
Иран планира да наложи такси за преминаване през Ормузкия проток
Весела Лечева за световната ни шампионка: Запомнете това име - Виктория Ангелова!
Моторист се блъсна челно в кола край Белоградчик