Компанията Skoda разработва своя първи електромобил, който ще трябва да бъде готов през 2020 г. Това обяви шефът на чешкия производител Бернхард Майер пред изданието Autocar. Задачата, поставена пред инженерите на марката, е да създадат електромобил, чийто пробег с едно зареждане да бъде около 50 км, а зареждането на батериите ще трябва да отнема около 15 минути.
В основата на машината ще бъде модулната платформа на Volkswagen – MEB, която е разработена изцяло за електромобили. Тя дебютира при прототипа Volkswagen Budd-e, чийто сериен модел ще се появи през 2018 г.
Батериите на първата електрическа Skoda ще бъдат вградени в пода на автомобила. Същата схема се използва при концептуалния хибрид Skoda VisionS, показан на автосалона в Женева по-рано този месец. Разполагането на акумулаторите в центъра на шасито ще позволи да остане място за трети ред седалки, както и за по-голям багажник.
Майер разкри още, че електромобилът ще стане вторият „зелен” модел на чешката марка. Първият ще бъде хибридна модификация на флагмана Superb, която ще бъде готова през 2019 г. Новата версия на седана ще бъде изградена на модулната платформа MQB и ще може да се зарежда от електропреносната мрежа.
Освен това чехите разгреждат възможността за пускането на еко-модификации на следващите поколения на Fabia и Octavia, като решението за тяхното излизане на пазара ще бъде взето в течение на следващите 3 години.
Още автомобилни новини можете да откриета в AutoMedia


Иран заплаши с удари по България
Три супер битки допълват бойната карта на SENSHI 33
Безплатни прегледи за рак на гърдата на две места във Варна на 22 август
Очаква се ново поскъпване на дизела?
Заради загинал пешеходец: Пренасочват движението по „Хемус“ между Шумен и Нови пазар
Уволненият министър на отбраната на Украйна призова за избори по време на война
TikTok проучва функция за изпращане на пари чрез директни съобщения
Тръмп спря митата за Канада за три дни, за да бъде постигната сделка
При Тръмп, обръщането на САЩ към Азия прави обратен завой
Най-малко пет зърновозни кораба са атакувани край руски черноморски пристанища
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Погребан от земетресение Mercedes 280 TE беше продаден 252 000 долара
Какво означава грешка P0744?
Toyota разпродаде суперколата си още преди да я покаже
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Деца от Кюстендил си спретват гонки с е-тротинетки
Икономист: Програмата на Радев е "технологични острови в море от изостаналост"
Илин Димитров за "Евровизия": Целта е да покажем България в най-добрия ѝ вид
Жестоко убийство в Съединение, трупът разфасован и престоял в чувал
преди 10 години би било готино ама нема ли неква грешка тука 50км пробег да не е 500км ?!? Аз 50км си ги праа и с двуколката, като се метна на Халата и ако въртим като побеснел за 4ч. ей ги 50 км ..... според мене няма смисъл ако е само толкоз ако е повечко то супер след време всички ше сме с тролеи по улиците :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар