Германия продължава да е най-стабилният пазар на бизнес имоти на фона на спада на общия обем на сделките в Европа, съобщава онлайн изданието propertywire.com, като се позовава на данни на консултантската компания Knight Frank.
През второто тримесечие на 2017 г. обемът на инвестициите в бизнес имоти в Европа намалява на годишна база, но на някои ключови пазари настроенията остават стабилни, най-вече в Германия, посочва се в доклада на компанията.
Инвестициите в бизнес имоти в Европа възлизат на 43,3 млрд. евро за периода април-юни, а за първото полугодие достига 90,3 млрд. евро. Това представлява спад от 8% на годишна база.
Германия се превърна в водеща европейска инвестиционна дестинация за северноамериканските инвеститори. Страната е и водеща локация за вътрешноевропейските трансгранични инвестиции.
Същевременно обемът на инвестициите във Великобритания е доста под нивата отпреди вота за Brexit през миналата година, въпреки засилените обеми на азиатски капитал, насочен към страната.
В доклада се посочва, че през втората половина на 2017 г. европейските инвестиционни обеми се очаква да получат тласък от приключването на сделката за Logicor. Това се очаква да бъде най-голямата сделка в сектора на бизнес имотите в Европа.


Удар: Хиляди ментета на луксозни марки задържаха на митницата във Варна
Шефът на полицията с изявление по случая с изчезналото дете край Варна
Жена застреля мъж в спор за паркомясто на хипермаркет
Хороскоп за 4 юли 2026
Варна е домакин на Национално съвещание на директорите на ЦПЛР
Петролът се стабилизира, след като доставките през Ормузкия проток се увеличиха
Златото се насочва към 4200 долара след обрат в очакванията за Фед
Япония и Индия задълбочават партньорството си с над 100 нови сделки
Найджъл Фараж започва да нервничи
Първа фатална катастрофа с камион на Tesla
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Автомобили за милиони бяха конфискувани от измамник
67-годишно разпадащо се BMW се продава по-скъпо от ново M3
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Полицията разби схема за пласиране на райски газ по Южното Черноморие
Терзиев за пожара в Люлин: "Not great, not terrible" не е опция
Стъпка назад: Швеция връща разплащането в брой
Радев отстоява националния интерес: Ще наложи вето на санкциите срещу Русия
Yettel „спести“ на природата 159 662 кг електронни отпадъци за последните четири години