Акциите на американските фондови борси се търгуват с понижения в сряда, съобщава CNBC. Инвеститорите очакват изявлението на Федералния резерв на САЩ, което ще излезе в 14:00 часа местно време във Вашингтон (20:00 часа българско), и същевременно следят новите от кандидатпрезидентската кампания.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава с около 13 пункта, като най-много натежават Goldman Sachs и Chevron. В широкия индекс S&P 500 най-незадоволително се представят енергийните компании със спад от 1,5 на сто. Технологичният бенчмарк Nasdaq се понижава с 0,17%.
По всяка вероятност Фед ще се въздържи от действия и няма да повиши лихвените проценти. „Тъй като макроикономическите данни не са се променили през последно време, политиката е единствената причина, поради която централната банка няма да затегне паричната политика днес“, казва Питър Буквар, главен пазарен стратег в The Lindsey Group. Той посочва, при този свой коментар оставя настрана дебата за данните и затова дали трябва или не трябва да се повишават лихвените проценти.
В сферата на макроикономката частната компания ADP съобщи за ръст в назначенията в частния сектор извън земеделието в размер на 147 хил. през октомври. Това е най-слабият ръст от пет месеца насам.
Петролът поевтиня след доклада на Администрацията за енергийна информация, който беше публикуван точно когато отваря Wall Street. През седмицата до 28 октомври петролните резерви в САЩ са се повишили с 14,4 млн. барела, което е исторически скок.
Американският лек суров петрол WTI и европейският бенчмарк Брент поевтиняват с близо 3% до съответно 45,35 долара и 46,73 долара за барел.
Доходността по 2-годишните държавни облигации се повишава до 0,829%, а тази по 10-годишните книжа расте до 1,81%. Доларът поевтиня спрямо кошница валути, като едно евро се обменя за 1,1111 долара, а курсът на йената е 103,2 йени за долар.
Златото поскъпва с 1,30% до 1 304,75 долара за тройунция.
*Данните са актуални към 17:30 часа българско време.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Търговските преговори между САЩ и Канада се провалиха
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Малък самолет се разби край хърватския град Задар, двама загинаха
Времето днес: Пазете се, жега до 39 градуса
Скъпи наеми, вече не е секси... Германците разлюбват Берлин