Броят на видеоклиповете, гледани всеки ден в Snapchat, се е увеличил тройно от май досега до 6 млрд. Същевременно приложението за изпращане на съобщения започна да намалява пропастта между себе си и гиганта в социалните мрежи Facebook, твърдят анонимни източници, цитирани от Financial Times.
Според изданието Snapchat е потвърдила, че има 6 млрд. гледания на видео, но не е пожелала да коментира повече детайли.
Миналата седмица Facebook заяви, че е удвоила броя на дневните гледания на видео в платформата си до 8 млрд. от 4 млрд. през април, предава Ройтерс.
На фона на всичко това социалните мрежи насочват все повече вниманието си към бързо разрастващия се сегмент с онлайн видео. Дневният брой гледания на клипове във Facebook включва такива от настолни компютри и мобилни устройства, докато този на Snapchat показва единствено гледанията от потребители на смартфони.
Главният изпълнителен директор на Snapchat Еван Шпигел заяви през май, че компанията планира първично публично предлагане, но не разкрива кога точно ще се случи то. През 2013 г. Snapchat отказа офертата на Facebook да бъде придобита в сделка за 3 млрд. долара.


Спипаха петима варненци с дрога
Внимание! Зарядно на тротинетка запали къща
Варна посрещна "златните момичета" (СНИМКИ)
Единодушно: Депутатите приеха на комисия увеличение на минималната пенсия от 1 юли
Трудното за OpenAI преди IPO-то тепърва предстои въпреки победата в съда
Защо облеклото е инвестиция с висока възвръщаемост за съвременната жена?
IPO-то на SpaceX тласка нагоре целия космически сектор
Решението на Върховния съд може да обърне резултата от междинните избори в САЩ
Многополюсният свят ускорява сближаването между Индия и ЕС
Най-странното Audi се върна на пътя
Прогноза: 23 милиона продажби на EV до края на 2026
Ferrari разработва виртуален съединител
Прегряването на спирачките е по-опасно от това на двигателя
Дилърите притискат Mercedes за бейби G-Class с ДВГ
Маестро Марио Хосен: Обществото се познава по отношението му към духовното
"Съучениците" - нестандартен формат, нестандартен концерт
Пожар прекрати купона на футболисти и шефове на ЦСКА
DARA с доживотен билет за Националния етнографски музей
Времето утре: Оранжев код в 7 области за гръмотевични бури, на места и градушки