В началото на седмицата, на 24 март, се проведе конференцията по първата тема от предстояща поредица дискусионни събития, с които организаторите на три водещи икономически медии – Bulgaria On Air, Investor.bg и Bloomberg – си поставят за цел да предизвикат задълбочен дебат по ключови процеси за българското общество, а именно: "Образование и бизнес – на един език ли говорят теорията и практиката".
Събитието събра над 300 гости. Бяха обсъдени най-значимите и актуални проблеми за сектор образование и бяха потърсени техните решения от заинтересованите страни.
Представители на държавата, образователната система и бизнеса, Българската академия на науките и научни организации, студенти, медии и неправителствения сектор стигнаха до извода, че промяната е много необходима, доста е закъсняла и зависи от всички нас.
По време на конференцията, в специални урни се събираха предложенията на участниците за промени в българското образование. Получените предложения, заедно със заключенията от дискусията между образованието и бизнеса, са обобщени в официален документ.
Той ще бъде подписан от панелистите и главните участници в конференцията и ще бъде изпратен в отвoрено писмо към Министерство на образованието.
Галерия от събитието може да видите тук!
Очаквайте още статии, новини, снимки и видео материали от конференцията!
Всичко за събитието можете да прочетете тук!


Аксаково изтърва трите точки в Добрич
България посреща DARA (НА ЖИВО)
Какво време ни очаква в понеделник?
Рибар е с опасност за живота, след като докосна с въдицата си контактната електрическа мрежа на БДЖ
Борисов: Мерките на Радев за цените няма да сработят (ВИДЕО)
Акциите на азиатските компании за роботи са новата AI мода
А дали няма балон при корпоративните маржове в САЩ?
Колко временни ценови шока правят нов инфлационен тренд в САЩ?
Кабинетът с 15 мерки във връзка с поскъпването на горивата
AI срив при работните места ще изисква защита за гражданите
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Как да се справите с чукането на клапаните
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Проливен дъжд наводни къщи, улици и автомобили в бургаския квартал "Лозово"
Източване за милиони: Общините в Германия срещу схемите с българи и румънци
Нетаняху: Израел е близо до постигането на целта си да ликвидира всички отговорни за нападението на 7 октомври
Кьовеши: 24 независими прокурори от ЕС единодушно установиха, че Теодора Георгиева е извършила недопустими нарушения