Кампания, промотираща консумацията на риба, ще проведе община Велико Търново, съобщават от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА). Проектът получава 100% финансиране по ОП „Рибарство”.
Средствата, отделени за тази кампания, са почти 815 хил. лева. Те са отпуснати по мярка 3.4 „Развитие на нови пазари и промоционални кампании” по оперативната програма. Срокът за изпълнение на проекта е десет месеца.
Посланието на кампанията във Велико Търново ще бъде „Да включим рибата и рибните продукти в своя балансиран и здравословен режим и хранене”. Целта е да бъде повишено потреблението на риба, а и да се подобри имиджът на сектор „Рибарство” в този регион.
По проекта ще бъдат организирани различни събития – дегустации и празници на рибата. Ще бъде изработен и уебсайт на проекта, ще се отпечатат различни брошури и готварски книги с рецепти за приготвяне на рибни ястия.


Код "Горещо"! Как да се предпазим в жегите
Издирват 15-годишна тийнейджърка
Взривен е дрон край Албена
Белгийски медии: България предлага добро съотношение между цена и качество в туризма
Калифорния реши за данък върху милиардерите въпреки съпротивата на Нюсъм
Путин призна проблемите на Русия с горивата и обмисля забрана за износ на дизел
Уолстрийт вече залага на поевтиняване на еврото
Нито Иран, нито САЩ искат Ормуз да остане затворен
Може ли петролът да падне на $40
Електрическото Ferrari беше разграбено в Китай
Тревога: Спадът при Toyota се засилва
AdBlue в резервоара прати нов дизелов пикап за скрап
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Повдигат обвинение на ръководителя на ВиК дружество - Несебър, открили 30 000 евро в дома му
Губим децата си по пътищата: Осъдени няма, властта обръща гръб
Пешеходец с 3,19 промила алкохол пострада при катастрофа в Ловешко
Отново драма с мазута по Южното Черноморие ВИДЕО
Наполовина по-ниска такса за подземния паркинг "Джеймс Баучер"