Министърът на земеделието Васил Грудев е освободил от длъжност изпълнителния директор Майдън Сакаджиев на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА), съобщиха от агроминистерството.
Това е направено след анализ на дейността на Агенцията, която отговаря за оперативна програма „Рибарство“.
Уволнението е заради системно неизпълнение на задължения в предвидените за това срокове по еврорегламент за създаване на система за контрол в областта на рибарството, се уточнява в съобщението.
Поради забавянето срещу България е стартирана наказателна процедура от страна на Европейската комисия, която към момента се намира в досъдебна фаза.
Получени са били и редица писма от страна на Еврокомисията за недоброто функциониране на ИАРА, като одитът на дейността й, извършен от страна на земеделското министерство, е потвърдил тези констатации.
Министърът на земеделието Васил Грудев е назначил за изпълнителен директор на ИАРА Янчо Янев.
Той е роден през 1969 г. в Несебър и има магистърска степен по „Публична администрация“ от УНСС. От 2009 г. работи в ИАРА, като последната заемана от него длъжност е началник- отдел „Регионален център за рибарство и контрол „Югоизточна България“.
Припомняме, че програма „Рибарство“ за периода 2007-2013 г. върви най-бавно в сравнение с останалите оперативни програми. Една от причините са честите смени на шефовете на агенцията.


Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Свободен вход за Аладжа манастир на 15 август за Деня на Варна
Иво Христов: Управленската програма съдържа доста нови идеи, част от тях радикални
„Пътеводна светлина“ – Васил Петров представя морето и неговите истории във Варна
Направиха нови стълби зад училище "Климент" във Варна, почистиха мястото и някой веднага го превърна в тоалетна
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Акциите и облигациите се покачват, залозите за по-високи лихви в САЩ отслабват
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
"Звярът на Балканите" иска на свобода въпреки агресията си в затвора
Добри са условията за туризъм в планините
В кадър: Мирен протест в Пловдив в памет на убития Георги
Христов: Олигархията е раково образувание, изрязването му ще отнеме време