България не бърза с присъединяването си към еврозоната, като на този етап предпочита да наблюдава развитието на кризата в единното пространство отвън. Такова е мнението на заместник-управителя на Българска народна банка Калин Христов, пише Wall Street Journal.
“Ние не бързаме, няма смисъл да влизаме в горяща сграда“, е посочил Христов пред Dow Jones Newswires по време на вчерашната конференция Euromoney.
Въпреки коментара си Христов е посочил категорично, че членството в еврозоната остава приоритет за България.
Изразеното от Калин Христов мнение е поредният сигнал, че България променя гледната си точка за еврозоната, коментира Wall Street Journal. Вестникът припомня коментар на финансовият министър Симеон Дянков от декември, когато той посочи, че кризата в еврозоната е „заглушила“ дискусиите за бързо присъединяване.
Дянков обаче е изразил мнение, че присъединяването ни към единното пространство остава важна цел пред правителството.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
преди 15 години не е ли във възможностите на авторите да закачат и линк към източника? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Izkazvaneto e izvadeno ot konteksta.Ina4e BG bi spe4elila mnogo ako vleze v evrozonata.Samo ste spomena, 4e valutnite rezervi ste stanat izlishni - a tova sa 12-13 mlrd evro, koito mogat da se investirat отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Ние все още имаме нужда от валутния борд, както и от централната банка. Без валутния борд, ако се получат асиметрични шокове като преди 10-15 години, централната банка каквито са заспали, пак ще ни върнат едни десетилетие назад. Добре, че сме в ЕС, че иначе ако бяхме още по-излорани, по време на тази стагнация щяхме да имаме и далеч по-висока инфлация, и тогава щяхме да видим какво е да оцелееш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години това е същият този *** дето обесняваше по време на бума как балони само в парка . смях колеги , вижте само какви хора ни управляват отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години прав е колегата . БНБ е напълно излишна структура - от 96-та до сега работи усилено против интересите на собствените си граждани отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Все едно да кажеш, че Бундесбанк е излишна структура...Функциите на една ЦБ далеч не се изчерпват с медийно най-отразяваните занимания на Фед - да прави срещи на които да определя лихвите, и да сипе чували с пари от небето. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Хехехе, ако ЕС е горяща сграда - значи България отдавна е изпепелена сграда :)БНБ е излишна структура тъй като не изпълнява функциите на централна банка. Чудя се от чие име е направил изказването тоя "бушон"? Дали Дянковчето пак се прави на мъж по този начин - но не пряко за да не разсмее пак политиците в ЕС? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Докато служителите на БНБ слушкат, получават си заплатките и папкат, без да се опитват да променят сегашното положение, всичко ще бъде наред.Изказване като това са тревожни, защото след време може да започнат да се изказват за премахване на валутния борд. Докато премахването би било чудесно за задлъжнелите червени другари и политически бизнесмени, за останалата част от населението на България това ще бъде нова Виденова зима. И отново ще се върнем с 20 години назад... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години поредната инсинуация, за да може WSJ да поплюе още малко по еврозоната.изказването на Христов изглежда извадено от контекста (поради което той трябва да се научи да си мери приказките), а изказването на Дянков е направо обърнато с краката нагоре. той го беше казал това като пример че Еврозоната става по-внимателна към нови членове, а не че България се дърпа. и за разлика от WSJ ("поредния сигнал", WTF???), аз не съм забелязал досега промяна в позицията на България по отношение на еврото. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Христов е доста начетен и ерудиран, но трябва да разбере, че позицията му изисква малко по-меки изказвания. Трябва да се отучи от коментарите в стил анализатор отговор Сигнализирай за неуместен коментар