Във Варна и курортите около града са регистрирани 238 басейна, но официално са разкрити 126, което означава, че останалите работят нелегално. Това съобщи днес специалистът по водно спасяване в БЧК-Варна Лаврентий Силов.
Той обясни, че комисията за разкриване на водните площи до момента е проверила 21 плажни ивици и 138 басейна. Официално разрешение за работа са получили всички проверени плажове и 126 от басейните. При 12 басейна са констатирани нередности, които предстои да бъдат отстранени и едва тогава ще получат разрешение за работа. Най-честите нарушения са липса на достатъчен брой спасители, непълно оборудване на спасителните постове, както и води, които не отговарят на стандартите.
Силов съобщи, че днес изтича срокът за подаване на документи за разкриване на басейни. Независимо че около 100 басейни не са подали документи, комисията ще извърши проверка и на тях, категоричен бе Силов.
Специалистът каза още, че през тази година БЧК-Варна до момента е организирала 2 курса за млади спасители за деца до 17 години.
Следващият месец ще има още един курс и с него преминалите обучение ще са над 50.
(БТА)


Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Костадин Костадинов е рекордьор по изминати километри със служебен автомобил на НС
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Министър Найденов: Антон Станков остави ярка следа в правния и обществения живот
Йотова: Бургас има невероятен шанс да покаже България на Европа