Еврокомисарят Кристалина Георгиева обяви пред български журналисти в Брюксел, че въпросът дали да бъде служебен премиер въобще не стои на дневен ред, съобщи bTV.
Еврорегламентите не позволяват Георгиева да излезе в отпуск за два месеца, за да оглави служебното правителство. “Това ще е недопустим конфликт на интереси", каза тя в кулоарите на еврокомисията.
Ако България оттегли своя еврокомисар, рискува за дълъг период от време да не е представена в Еврокомисията точно когато се договаря бюджета на Евросъюза до 2020 г.
Това няма да е добре както за България, така и за Еврокомисията, категорична беше пред репортерите в Брюксел Кристалина Георгиева.
В същото време, ако тя подаде оставка като еврокомисар, не е редно служебен кабинет да номинира нов български еврокомисар. Това означава, че ще трябва да се чака ново легитимно правителство и така страната ни няма да е представена в ЕК поне до есента.
Георгиева не очаква през следващите два месеца заради политическата нестабилност страната ни да изгуби предимство в преговорите по многогодишната финансова рамка до 2020 г. Тя й нейният екип напомниха, че се очаква в служебния кабинет да има ресорен вицепремиер по еврофондовете.
Още новини от България четете в Dnes.bg


Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро
Модни тенденции за пролет/лято 2026
Майката на Дара: Усещането да гледам дъщеря си на "Евровизия" е неповторимо
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини


преди 13 години Не си струва да напуска поста за да премиер 2 месеца.Друга тема е какво ще става след изборите. Личното ми мнение е, че тя е най-подходящата личност за този пост след това. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Щом отрича, значи най-вероятно тя ще е новия премиер. Коронният номер на ГЕРБ - пирует на 180 градуса, ни е вече добре познат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар