Венцислав Спиридонов е назначен за изпълнителен директор на Агенцията по вписванията, съобщи правосъдното министерство. Заповедта на министъра на правосъдието Зинаида Златанова е от 18 юли 2013 г.
Досега Венцислав Спиридонов е бил директор на регионалната дирекция на Агенцията по вписванията във Велико Търново. Този пост той заема от 2008 година.
Спиридонов е роден на 16 юли 1975 г. Той е магистър по право на Великотърновския университет „Св.св. Кирил и Методий”, магистър по финанси и магистър по история на същия университет.
От 2007 г. до 2008 г. Спиридонов е юрисконсулт, а през периода 1997-2007 е управител на дружество в частния сектор.
Досегашният директор на агенцията бе Юлиян Митев. Той беше назначен на поста в началото на 2012 г. на мястото на Виолета Николова, когато избухна скандал за бонусите, вземани от чиновници на ръководни постове.


Няколко района във Варна останаха без вода заради аварии
На днешната дата преди 105 години Варна официално е обявена за морски курорт
Испанската звезда Bebe с концерт във Варна на 12 юни
Зам.-министърът на правосъдието и директорът на ГДИН провериха условията в местата за лишаване от свобода във Варна
Митрофанова: Новото българско правителство засега е готово само устно да подобри отношенията с Русия
Европа планира да разшири таксите за емисии до чужди авиокомпании
Златото поевтинява след новите атаки на САЩ срещу Иран
Сметките за AI са по-високи от всякога, а моментът за плащане наближава
САЩ и Израел не могат да скрият различията си за Иран
SpaceX, Anthropic, OpenAI ще прoменят историята за IPO на гигантски компании
Mitsubishi продължава да търси място на Eclipse
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
Volkswagen премахва част от екстрите в колите
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Галя Василева се закле като депутат на мястото на Любен Дилов-син
Седем двойки братя ще играят на световното
Трайчо Трайков: Работата на районен кмет е висш пилотаж
Брутално: Изгориха живи четирима чужденци в Италия
Заплахи и натиск над пострадали при катастрофата на "Челопешко шосе“