Военният министър Николай Ненчев разясни параметрите на сделката с Полша за ремонта на изтребителите МиГ-29 пред ресорната парламентарна комисия и остана с впечатление, че е получил подкрепа за сделката включително и от депутатите от БСП, които пък миналата седмица поискаха оставката му.
Според него договорът с полската страна е изключително изгоден за България, а и вече е финализиран.
Цената на ремонта е 1,023 млн. евро на двигател, освен това ще получим два двигателя абсолютно безплатно за две години, а превозът на двигателите е за сметка на полската страна, обясни Ненчев.
Той призна, че не само, че въпросът за оставката му не е коментиран днес, но е получил разбиране и от социалистите, защото цените в договора с Полша за ремонта на самолетите са много изгодни.
Военният министър призна, че не знае кои са собствениците на фирмите, доставчици на гориво за армията, защото не е негова работа да проучва този въпрос. Коментарът му беше по повод на информация в медиите, че фирма, близка до създателя на СИК в началото на 90-те години - Младен Михалев-Маджо, е спечелила конкурс и е доставила бензин и нафта за нуждите на армията за милиони левове.
"Постигнахме възможно най - добрата цена, много далеч под пазарната, аз не се интересувам кои са фирмите и не е моя работа да проучвам", каза Ненчев.
Той увери, че скоро ще бъде обявена нова обществена поръчка за доставка на храна за армията, защото от месеци войници и офицери са без работещи столове.


Убитият мъж на Младежкия хълм в Пловдив е от Кричим
Кола се преобърна по таван на тротоар
Това са последните дни, в които цените ще се изписват в лева и в евро по закон
Хванаха за ден 29 шофьори с алкохол или наркотици
Три главни дирекции поемат дейностите на Регионалните здравни инспекции
Големи хедж фондове са били обект на вълна от кибератаки
Цената на петрола се понижи в очакване на сделка за Ормузкия проток
Иран и Оман са постигнали споразумение за трафика през Ормузкия проток
Ветерани в областта на AI на Google напускат в сеизмична промяна в ръководството
Системите за съхранение на енергия в Европа напредват, регулациите изостават
Създателят на Juke поема глобалния дизайн на Nissan
Китай забранява сините светлини на автопилота
Коя е най-търсената екстра при покупка на нов автомобил
Защо производителите възродиха забравената електрическа турбина
Новите коли крият опасност, за която малцина знаят
Премиерът ще посети летище “Доброславци”
Честваме Преображение Господне
Има ли алтернатива на НАТО за Украйна?
Убитият мъж в Пловдив е на 31 години от Кричим
ЦСКА 1948 с равенство срещу Панатинайкос
преди 10 години особенно за тези в личен план , които стоят зад него, а иначе за страната ни е просто убийствен! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А не пише ли как е бил уреден конфликта?Щото този и неговите проблеми изчезнаха все едно никога не ги е имало. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Аз имах конфликт с политическата мафия, управляваща страната и която ме изнудваше и заплашваше много години", казва Цветан Василев пред "Форбс".Да де, тя затова другата мафия - управляващата тази която уж те е заплашвала... сега те ПАЗИ :)))))))))))))))))))))))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години интервюто е качено в "Банкер" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ...... "Аз имах конфликт с политическата мафия, управляваща страната и която ме изнудваше и заплашваше много години", казва Цветан Василев пред "Форбс".".... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години *** история. Ами като Русия вече няма да ви доставя пиропатрони и агрегати всякакви!Американски ***!Един самолет не е само двигател.Оставяте ни без авиация без време. То затова е скъпо: що сте предатели, *** и безнадеждни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "..."Постигнахме възможно най - добрата цена, много далеч под пазарната, аз не се интересувам кои са фирмите и не е моя работа да проучвам", каза Ненчев..."Ама е негова работа да лежи в затвора. Както съобщи по една телевизия единизвестен енергиен експерт, 30% отгоривата в Бантустан са с произход от ИДИЛ, където е възможно да се закупи петрол по $10 на барел. Щом става въпрос за маджовци, този експерт ще излезе прав, май...За самолетите няма кой да го попита ТОЯ защо скри договора от 2011г. за МИГовете с руската компания. Води се кампания за изхвърляне на МИГовете за да се приберат едни комисионни. Да се чуди и мае човек защо една Германия няма намерение да си сменя МИГовете, наследени от ГДР, а ще ги поддържа още десетки години. "Управлява" ни мафия и това обяснява всичко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар