Заради конкретно досъдебно производство се е стигнало до искането на главния прокурор Конституционният съд да разтълкува текстовете в основния закон, свързани с имунитета на президента и вицепрезидента. Това стана ясно от думите на самия Иван Гешев, който днес облече червената тога и влезе като редови прокурор на поредното заседание по мегаделото „КТБ“, съобщи БНР.
Кое дело и коя прокуратура, работи по него, Гешев отказа да каже, но обясни, че наблюдаващите прокурори са видели данни, които „пораждат неясноти в разпоредбата на чл. 103 от Конституцията“, засягащи неприкосновеността на държавния глава.
„И са изпратили това досъдебно производство с оглед моите правомощия да сезирам Конституционния съд за задължително тълкуване на Конституцията и конкретни конституционни разпоредби", обясни Гешев. „Това, което съм направил, след като съм се запознал, съм констатирал, че наистина има такива основания и писмено съм ги изложил в искането си до Конституционния съд“, допълни той.
Главният прокурор отказа да отговори дали въпросното разследването е свързано с работата на Румен Радев начело на ВВС.
Обвинител номер едно коментира и конфликта между протестиращи заради водната криза в Перник и органите на реда вчера пред регионалното министерство.
„Няма да се толерира това да се бият полицаи“, предупреди Иван Гешев.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?


преди 5 години Питам конституционния съд от името на президента. Президента има ли право с помощта на армията да отстрани от постовете прокурори министри и министър председателя, ако е налице престъпление срещу държавата и народа и същите заплашват националната сигурност? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Премиера е на 100% политкоректен.Президента не толкова.Бой по класовият враг, до пълната победа на комунизма!Ъ, грешка, аве там до пълна победа! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Има ли поне на един да не му е ясна целта на задачата? Че как иначе! Виж срещу премиера ни няма да има, каквито и държавни предателства, неадекватности и кривуличения, отмятания и т.н. да би извършвал ежедневно и ежечасно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар