Специализираната болница за активно лечение по акушерство и гинекология „Майчин дом“ получи 100 хил. лева дарение от Пощенска банка в подкрепа на борбата с Covid-19. Средствата са предоставени за закупуване на предпазни облекла, висококачествени предпазни маски, дезинфектанти и редица други медицински консумативи, необходими за предпазване на медицинските екипите на лечебното заведение, съобщиха от кредитната институция.
„От името на ръководството на болницата и лично от мое име, искам да изкажа своята благодарност за жеста, който Пощенска банка направи към нас. „Майчин дом“ продължава да бъде на първа линия в грижата за майчино и детско здраве и в условията на пандемия. При нас са най-малките пациенти и техните майки, бременни жени и родилки. Поемаме и неотложни гинекологични процедури и операции. Средствата, които получихме, ще ни позволят да набавим част от необходимите предпазни облекла, маски, бързи тестове за Covid-19 и други консумативи, с които да защитим медицинските екипи и нашите пациенти“, сподели проф. д-р Иван Костов, изпълнителен директор на лечебното заведение.
В обстановката на пандемия от разпространението на коронавирус лечебното заведение има нужда от еднократни трипластови маски и предпазни ръкавици, шлемове, медицински шапки, калцуни до коляното, предпазни очила, инфрачервени термометри и дезинфектанти, за да продължи нормалното и ефективно функциониране на клиниките и да продължи да обслужва потока от бременни, родилки и пациенти с нужда от неотложни процедури.
„Изправени сме пред предизвикателство, което изисква конкретни действия за подкрепа, затова ние, като социално-отговорна компания, даряваме в кампанията срещу Covid-19 за неотложните нужди на най-голямото лечебното заведение за майчино и детско здраве у нас – „Майчин дом“, коментира Петя Димитрова, главен изпълнителен директор на Пощенска банка. - В ситуация на извънредно положение най-добрият начин за справяне с е с общи усилия. Медицинските специалисти и болниците имат нужда от подкрепата на бизнеса и цялото общество, затова ние, банковите служители, които също сме „на първа линия“, правим това дарение с благодарност към здравните работници за професионалното им себеотрицание и грижите, които полагат.“
Превенцията и предоставянето на качествена медицинска услуга, проследяването на бременността, диагностиката и лечение са още по-голямо предизвикателство в епидемична обстановка. Университетската акушеро-гинекологична болница „Майчин дом“ продължава да затвърждава позициите си като национален център за женско и майчино здравеопазване и в условията настоящата кризисна ситуация.


Депутатите приеха на първо четене втората порция мерки за овладяване на цените
Как преминаха разговорите между Тръмп и Си Дзинпин?
Във Варна ще строят нова ясла в район "Младост", ремонтът на ДЯ "Щурче" започва през юли
Отстраняват кмета на район "Одесос" ако се докаже злоупотреба с власт
Има избран изпълнител за доставка на подземните контейнери във Варна
Сенатът одобри Кевин Уорш за председател на Фед в оспорвано гласуване
Mythos може да е заплаха, но AI ускорява еволюцията на банковите услуги
Капитал има, но не и навик: защо българите рядко инвестират у нас
„Хелиос Марин“: Искаме да сме нещо като Tesla при яхтите
Цветан Цеков: Надценките по веригата държат храните у нас сред най-скъпите в ЕС
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Отменят извънредното положение в Унгария, въведено преди 4 години
Над 3 кг златни накити в тайник в кола заловиха на „Лесово“
MrBit Втора лига на живо: Как можете да гледате Пирин срещу Севлиево
Бившият директор на "Гробишни паркове" ще съди Столична община