Няколко десетки сигнала за фалшиви сертификати за ваксиниране срещу COVID-19 са подадени към прокуратурата, каза пред журналисти министърът на здравеопазването Стойчо Кацаров. Той участва в церемония по награждаването на представители на регионални здравни инспекции, предава БТА. По думите му тези сигнали "не са толкова много".
Стойчо Кацаров уточни, че тези случаи изискват специално разследване, защото има две заинтересовани страни - този, който е поставил ваксината, и този, на когото е била поставена.
Ситуацията с увеличаването на броя на заразените с COVID-19, със запълването на болничните легла и възможността на системата да окаже помощ и лечение се следи внимателно, допълни още здравният министър. По думите му засега няма паника, а показателят за смъртност е далече от стойностите, които са били през октомври и ноември миналата година.
Няма недостиг на болнични легла за прием на деца, заразени с коронавирусната инфекция. Броят на болните деца не се отклонява значително от данните за предишните вълни, увери министърът. Заразените деца не са нещо неочаквано, тъй като заложихме на присъствени учебни занятия. Това е в рамките на допустимото, на предвидимото и изцяло са под контрол. Няма нещо, което да предизвиква паника, заяви Кацаров. По думите му сегашните показатели показват превес сред заразените на по-възрастните хора.
Капацитетът на болниците се запълва последователно, както е предвидено по план, и все още има болници, в които не е бил приет нито един болен от COVID-19, обясни здравният министър.


Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир