Две оферти - на "Информационно обслужване" АД и на "Сиела Норма", са подадени в обществената поръчка на Централната избирателна комисия (ЦИК) за доставка на допълнителни 1600 устройства за гласуване и 2000 броя флаш памет, необходими за изборите на 14 ноември.
За да определят доставчика, от Комисията ще преговарят с представители на двете фирми.
В изпълнение на договора за логистика на машинния вот от "Сиела Норма" са информирали ЦИК, че са подготвени 400 машини за обучителната и разяснителната кампания за вота две в едно, предава БНР.
До дни устройствата ще бъдат оборудвани с флаш памет и смарт карти, както и ще им бъде инсталирана демоверсия на електронните бюлетини.
От Комисията все още събира заявките на районните комисии за необходимите им за обучение устройства.
Централната избирателна комисия обяви преди дни новата обществена поръчка за доставка на допълнителни машини за гласуване. Тя включва общо 1600 окомплектовани устройства и 2000 броя флаш памет, необходими за изборите на 14 ноември и втори евентуален тур на президентските избори.
Пределната цена е 8,6 млн. лева без ДДС.
ЦИК отправи покани да подадат оферти към трима участници - производителят на устройствата "Смартматик Интернешънъл холдинг", държавната фирма "Информационно обслужване" АД и частната "Сиела Норма".
Миналата седмица от ЦИК обявиха, че обсъждат поставяне на повече от една машина в повече секции спрямо предходните парламентарни избори заради очакваната по-висока избирателна активност.


Андрей Гюров: Демократичната общност ще има свой кандидат за президент
Бус блъсна и уби колоездач
Младеж е в безсъзнание, след като открадна кола и катастрофира
Петра Захариева и Калоян Драгнев спечелиха плувния маратон Галата – Варна
Борисов: Единствено обединена дясна кандидатура може да победи Йотова
Испания започва да дразни останалата част от Европа
SpaceX се срина до ниво, което не предполага стойност за AI бизнеса
Огромните запаси на саудитски петрол все повече зависят от един-единствен изход
"Търговията на Тръмп" се превръща в губеща стратегия на фондовия пазар
Теория на игрите, "Одисеята" и Баб ел-Мандеб
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Новият Mercedes AMG GT изгоря по време на тестове
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
Porsche и Mini отново са марките с най-доволни клиенти
Работник загина на стадион “Камп Ноу”
Гюров не отговори категорично дали ще се кандидатира за президент
"Продължаваме промяната": И от Москва не харесват бюджета на Радев
Нумерологична прогноза за месец август 2026
Дерматолог: Фактор 50 е задължителен през лятото