Турция се възползва от момента да вземе иранска страна, докато в същото време се обсъждаше отделяне на Ататюркската светска държава от исляма. Окуражено от изборната победа, мюсюлманското братство хвана юздите на властта в Египет и осъди мирния договор с Израел. Кралят на Йордания нямаше друг избор, освен да последва примера.
Така Израел остана напълно изолиран. САЩ бяха фокусирани другаде, след като американският президент Мит Ромни се съсредоточи в преструктуриране в стил Bain Capital на баланса във федералното правителство.
Беше въпрос на време да се намесят и Съединените щати на Европа, за да предотвратят сценарий, от който германците отчаяно се страхуваха. Говорейки от новата централа на европейското външно министерство на Рингщрасе, президентът на СЕЩ Карл фон Хабсбург обясни пред Al Jazeera: „Първо, ние бяхме притеснени от ефекта за скок на цената на петрола. Но преди всичко се страхуваме от радиоактивни отлагания върху любимите ни курорти."
Правейки ретроспекция на отминалите 10 години, фон Хабсбург, още познат като ерцхерцог Карл от Австрия, основателно може да се чувства горд. Не само че еврото оцеля, но някак си, само един век след абдакирането на дядо му, Хабсбургската империя се разгърна отново под формата на Съединени европейски щати.
Нищо чудно, че британците и скандинавците предпочитат да ги наричат „Немската империя“.
*Найъл Фъргюсън е професор по история в Харвардския университет и автор на "Цивилизацията: Западът и останалите", публикувана този месец от Penguin Press.


Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"


преди 14 години Само нещо не видях ние къде сме? Или да се сещаме сами: докато гърците копат градинките на германците за 20 евро.час, ние се грижим за техните срещу подслон и храна...? :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Е, винаги може да се намери време и място за някоя и друга шегичка... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Четивото е много забавно , харесва ми ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години да, с цялото ми уважение към инвестор - това не е статия за сериозен сайт. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Ха-ха-ха, Найъл Фъргюсън е сънувал розови сънища. Мен най ме трогна пасторалната британска картина:-------------------Англия вече е любима дестинация за китайските преки чуждестранни инвестиции в Европа. А богатите китайци направо са влюбени в своите апартаменти в Челси, да не говорим за техните прекрасни шотландски имоти, където може да се упражняват в стрелба на воля.-------------------Само че си спомних, че тоя сън и ние сме го сънували:-------------------Годината е 2006-та. България вече е любима дестинация за британските преки чуждестранни инвестиции в Европа. А богатите британци направо са влюбени в своите апартаменти в Банско, да не говорим за техните прекрасни каварненски имоти, където може да се упражняват на воля на голф игрищата.-------------------После? После се събудихме. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години не бяха ли те първи които изгоряха от дълговете.. това явно е цената за висок стандарт без покритие. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години bullshit! fantastikata e pylna! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Да де само дето скандинавците няма да се отделят.Великобритания ще излезе от съюз ако се стигне до федерация естествени. Но пък Ирландия - не бих казал. Да не забравяме, че ЕС извади Ирландия от мизерията и спомогна да са в топ 10 като жизнен стандарт в Европа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години и аз мога:утре: Манчестър Юнайтед - Бенфика 4:1сряда: Милан - Барселона 1:4четвъртък: синдикатите ще мърморят, че бойко ги е прененбрегналпетък: капка ще го начука на воленв събота: През деня ще е ясно 2-7 С отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години тези маи се чудят с какво да си запълнят страниците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар