Главният изпълнителен директор на Metro Олаф Кох очевидно не бърза да върне базираният в Дюселдорф търговски концерн на водещия германски индекс Dax.
"Разбира се, ние искаме да се върнем в Dax", каза Кох пред "Rheinische Post". "Но ние правим това стъпка по стъпка. Онези, които се стремят само към краткосрочен успех, са спекуланти. Това няма нищо общо с устойчивото управление“.
Metro излезе от индекса в края на септември. Metro AG попадна за първи път в Dax през 1996 г. По-късно Metro купува компанията Kaufhof, която е в индекса още от 1987 г.
По принцип Dax като основен индекс и компаниите, представени в него, са по-интересни за международните инвеститори, отколкото акциите от втората и третата лига на борсовата търговия.
За да се върне отново в Dax, Metro следва да увеличи цената на акциите си. Изгледите за това обаче са мрачни. За приключващата в края на септември финансова година търговският концерн очаква печалба, близка до нулата.
Освен, че цените на акциите се сринаха, директорът също остава верен на негативните си прогнози. „Ние не можем да замазваме положението, понякога истината боли", коментира той.


Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
Китайски Jeep за Европа: Новият залог на Stellantis до 2030 г.
САЩ имат и правилни ходове, например в Ливан
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Енчо Господинов: Вучич е умел играч, няма да даде властта доброволно
Андрей Янкулов: Назначението на Пламен Тончев за ДАНС не е изненада
Защо танците са полезни за здравето на мозъка?
Руснаците продължават да се бият за гориво ВИДЕО