Европейските борси затвориха сесията на зелена територия, подкрепени от добри финансови резултати на някои компании и в очаквакване на срещата на Федералния резерв, обобщава CNBC.
Паневропейският индекс Stoxx 600 прибави повече от 0,6%, като повечето сектори се радваха на интереса на инвеститорите. Представителите на суровинния сектор отчетоха ръст от 2,8%.
Лондонският бенчмарк FTSE 100 се придвижи във възходяща посока с 0,3%. В Германия показателят DAX се увеличи с 1,51%. На борсата във Франция CAC 40 напредна с 0,16%.
Технологичните акции бяха сред най-добре представилите се в сряда. Книжата на производителите на чипове Austria Microsystems и STMicroelectronics поскъпнаха съответно със 7,02% и 4,63%, след като Apple отчете силни финансови резултати.
Базираната в Лондон компания Inmarsat регистрира ръст в цената на акциите си от над 8% след обявените резултати за първото тримесечие на годината, които са подкрепени от търсенето на Wi-Fi по време на полети.
Книжата на Novo Nordisk поскъпнаха с повече от 4%, след като финансовият отчет на производителя на лекарства надмина очакванията на пазара.
Акциите на Paddy Power Betfair поевтиняха с близо 5,6% заради отчетеното понижение от 6% на печалбата на компания за първото тримесечие.
Във фокуса на пазарите днес е заседанието на Федералния резерв, като очакванията на повечето анализатори е за запазване на лихвите в страната. Инвеститорите обаче внимателно ще следят сигналите на централната банка за инфлацията и развитието на икономиката.


Португалец акостира на "Коритото"
Кметът на Варна парафира първите 12 заповеди за събаряне в "незаконния град"
Условна присъда за варненка, помагала на "ало" измамници
За 10 дни: МВР прекрати 41 гонки и дрифтове
Засилват контрола върху чистотата на морската вода и плажовете във Варненско
ЕБВР: Избрахме България като модел за IT услугите си на всички пазари
Тръмп подписа меморандума с Иран във Версай като Германия при капитулацията си
САЩ се тревожат, че Китай е сложил ръка на машините на ASML
Мирът с Иран няма да сложи край на конфликта в Персийския залив
Крофърд: Инвеститорите гледат отвъд чиповете за следващата голяма вълна
Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
Европа сложи край на еднократните автомобили
Пълномащабен Koenigsegg от Lego постави рекорд за скорост
Valeo разкри тайната на новото 4x4 на Dacia
Skoda показа интериора на новия си флагман
Божков си поиска парите от "Левски" - 5 072 337,63€ в срок от 14 дни
Коцев подписа първата заповед от 12 за незаконните обекти в "Баба Алино"
Здравният министър: Меджидиев е добър избор за Здравната каса
Полицията извършва обиски и арести в Пловдивския университет
Нетаняху: Израелската армия ще остане в Ливан колкото е необходимо