Преди пет години хората в Русия бяха удивени от кадрите от украинския град Севастопол. Около 20 000 души се бяха събраха в центъра на града, като държаха руски знамена и крещяха „Русия, Русия“. За много руснаци това беше ключово преживяване. В края на краищата те отдавна бяха свикнали с това, че страната им постоянно губи политическо влияние и привлекателност въпреки възхода в някои години на наваксване. Събитията в Киев точно преди това само потвърдиха това: стотици хиляди демонстрираха там, наричани от руската пропаганда неонацисти и фашисти - за сближаване с Европа, вместо с Русия.
И така - точно преди 5 години Русия анексира полуостров Крим от Украйна, а негативните последици за Москва продължават да се увеличават, пише Bloomberg.
Анексията не е призната от международната общност, като Европейският съюз (ЕС) и САЩ водят съвместни усилия при налагането на санкции срещу Москва. Невъзпряна, Русия продължава да интегрира Крим в икономиката си, инвестира милиарди в изграждането на нови атомни електрически централи на полуострова. Също така през 2018 г. беше построен мост, който свързва Крим и Русия.
Русия търпи удари от санкциите на САЩ и ЕС, които се натрупват с всяка изминала година. Гражданите на страната също изпитват трудности заради спада на чуждестранните инвестиции и понижаването на заплатите. Русия страда и от ниските цени на петрола.
Санкциите са изтрили 6% от руската икономика през последните 5 години, показват изчисления на анализатори в Bloomberg. Руската икономика страда предимно заради санкциите и ниските цени на петрола, сочи проучване на анализатора Скот Джонсън.
Санкциите едва ли ще бъдат премахнати в близко бъдеще, а обвиненията за руска намеса по време на президентските избори в САЩ означават, че ситуацията за Русия ще се влоши. Броят на руските компании и бизнесмени, които са засегнати от санкциите, е нараснал с 4 пъти от 2014 г. до над 700. В момента Вашингтон обмисля въвеждането на нови наказателни мерки срещу Москва.
Какво означава по-слабата икономическа активност в Русия, каква е статистиката за преките чуждестранни инвестиции и какво е настроението след населението - вижте в продължението на материала в Bloomberg TV Bulgaria!


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"


преди 7 години добро утро деца. нека сега да помогнем на вашето другарче Мави Гьоз, дето отсъстваше от училище по умствени причини, урока по история - който нож вади от нож умира. нека да му припомним сега, деца, че единствения път когато сме се били с русите, са яли жесток пердах и още дори си спомнят името на Генерала и се подпикават като им се спомене. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ...стоенеееее, я вземи и запомни най-сетне едно -...кърджалийско, онова за което говориш, е българско и страната в която се намира е България! ...ще се въздържа от лични обиди, но прекаляваш и ....ще плачкаш! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години тъпанннар отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ***.нар, ердоган обещава тези неща които е направила русия в Крим за 5 години, да ги извърши за 2 в Кърджалийско, ако то се върне в родината(турция). И ***.нар да знаеш, че руснаците ще дойдат като .............гастарбайтери. Понеже dickhead като теб не може да помни, запиши си го. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Тука обаче става все по-актуален въпросът: какво стана с украинската еуфория след мейдана и какви следи останаха от нея? Къде е украинската икономика пет години след асоциирането си с ЕС и как се сравнява с "онази", лошата, обвързана с Русия икономика? С колко се повиши качеството и стандартът на живот на гражданите на Украйна? Защо постоянно й се отпускат помощи и заеми? Къде отиде демокрацията в Украйна? Защо ЕС се занимава през ден с новите репресивни украински закони? Защо Украйна се сдоби със сериозна политически проблеми с две гранични на нея държави, членки на ЕС? Къде отиде борбата с корупцията и олигархията? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години А иначе по темата: какво плоскоглавие - вероятно от безсилна злоба - е налегнало дрискачите от медии като Блумбърг, щото те удря още от подзаглавието:"5 години след анексирането на полуострова от еуфорията няма много следи..."Е да - песни и танци по улиците нема - хората се нарадваха и се хванаха на работа. От еуфорията следи нема, ама иначе следи от руските кинти - с лопата да ги ринеш. Построиха за две години огромен мост. За справка - ние строихме Дунав-мост при Видин 10 години с целата купчина еврофондове. Прекараха за нема и година кабели и захраниха с руски ток целия полуостров, построиха нова ГЕЦ, заради която се сдавиха със Зименс. Направиха ново летище, за две години оправиха пътищата и целата инфраструктура, решиха праблема с питейната вода, изремонтираха целата обществена почивна база, светнаха държавните училища и болници, изловиха уличните апашори, които тормозеха туристите - сичко това за 5 години. Нема точна статистика колко заводи и бизнеси са пуснати, но са много. Верно нема и следа от еуфория - само огромни следи от огромни кинти и яко бачкане... Само се чудим, до кога ше се мотат с Донбас, щот явно свикнаха със санкциите и некой ден, като (кога ли ще) им писне... И пак местните ше ги посрещат с еуфория и китки... щот са си руснаци. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ти немой толкоз рева на чужд гроб, особено па с това фалшиво евангелие, оти можеш от много съжаление ти да се сапикясаш в него... ;) :lol:Да не стане, докато ги жалиш, руснаците да ти дойдат на крака да те успокояват... ;) :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години много глупости, но ще коментирам само една - жужето е доказан ***. пише го в руската преса, ако можеш да четеш разбира се. че като ти анализирам лингвистичните способности, разбирам че Кремъл е закъсал с пари за ***. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Оооо, я, я, генау! Нема как иначе да стане! Ама това го писа и през 2014 и срока беше до Коледа същата година. После - до края на 2015, тоя път - майка и баща! Дай сега некъв твърд срок, та да знаеме и да ходиме спокойно да си пиеме пиенето. Довечера имам едно служебно рандеву и ако дадеш твърда прогноза, хем ше снесем на пичовете важна информация, хем ше пием за тебе 2-3 водки с един шницел по виенски (у Руския клуб на Славянска)... ;) :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години не ти достига акъла да разбереш, че аз не се смея на руснаците, а съжалявам за още едно разбито поколение руснаци. това можеха да бъдат нови откриватели, изобретатели и още много добри неща. така че моята информация не е предназначена за нискочелни четци нищонеразбиращи, така че просто я игнорирай. отговор Сигнализирай за неуместен коментар