Американският президент Барак Обама предупреди за „пестелива Коледа”, ако не бъдат удължени данъчните облекчения за работещите семейства, като част от споразумението за избягване на „фискалната пропаст”, съобщава ВВС.
Обама призова двете партии да направят компромис, за да постигнат сделка, като лично той се ангажира с такъв.
Председателят на Камарата на представителите в Конгреса, републиканецът Джон Бейнър, обаче заяви, че разговорите с Белия дом са почти в задънена улица.
Той каза, че планът на президента за повишаване на данъчните постъпления с 1,6 трлн. долара в продължение на 10 години, не е сериозен. Планът предвижда също повече средства за подпомагане на безработните и затруднените собственици на ипотеки.
Президентът желае удължаване на данъчните облекчения за домакинствата с годишни доходи до 250 хил. долара, но настоява данъците за тези с по-високи доходи да се увеличат.
Според Бейнър искането горните 2% от американските данъкоплатци да плащат повече данъци би парализирало крехката икономика. Той критикува и неадекватните бюджетни съкращения, предложени в четвъртък от администрацията. Планът на Обама предвижда спестяването на 400 млрд. долара от Medicare и други социални програми в рамките на 10 години.
„В безизходица сме. Да не се залъгваме, в момента сме почти до никъде”, е споделил Бейнър пред репортери.
Някои републиканците вече обявиха, че биха обсъдили повишаване на данъчните приходи в името на сделка за избягване на „фискалната пропаст”, която би изтеглила около 600 млрд. долара от икономиката с автоматичното задействане от Нова година на данъчни повишения и бюджетни съкращения за справяне с дефицита.
Според Белия дом обаче краят на данъчните облекчения няма да е достатъчен за запълване на бюджетния дефицит. Обама не би приел сделка, която не включва повишаване на данъците за богатите, даде знак прес секретарят Джей Карни.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
преди 13 години Kраяt на света се пада в петък, ще има ли на другия ден Отечествен Фронт ? :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години вълна ц свършва след 20 дена........петък рано сутринта отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Прав си приятелю, въпреки че въобще не обичам техническия анализ и никога не го правя. Но когато представителите на две различни школи са напълно единодушни в прогнозите си това би трябвало да накара някои хора да се замислят. Крзата, според мен все още е в самия си зародиш и ние още не сме усетили нищо. Но това е дълга тема. Сега ни предстои "Нова година", което винаги е било много голям празник за Българите. За мен винаги е било много добър индикатор за материалното положение на българина, колко ракети ще се изстрелят на Нова година. Миналата година племенницата ми беше тотално разочарована. И обясняваше на баба си и дядо си как в предишни години са летали ракети над София в продължение на час и половина. Миналата година бяха 10 - 15 минути. Да видим колко ще са този път. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години тепърва сега започва кризата.. вълна А през 2008 после се качи за вълна Б и от сега започва вълна Це надоло.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години тепърва сега започва кризата.. вълна А през 2008 после се качи за вълна Б и от сега започва вълна Це надоло.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Щото явно, че като не стигат чичо Бен печата. Понеже всички на планетата сме достатъчно *** да вярваме в долара, съответно те вярват, че могат с печатането му да си живеят без да си дават зор. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години И защо никъде не става дума за намаляване на разходите, а само за увеличаване на данъците. Явно хората от администрацията са някакви "свещенни животни" и техните доходи те бива да се пипат в никакъв случай. Ами ако, не дай си боже се наложи отново да бомбардираме Сърбия, да отворим нова война в Ирак, Иран, Афганистан, Сирия, Ливан, Египет, Пакистан или Северна Корея? Тия данъкоплатци трябва да се научат да плащат и да изкарват всичките пари, които управляващите биха искали да могат да похарчат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Прекалено големи, за да фалират !Прекалено големи интереси, за да се направи компромис !? ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Прекалено големи, за да фалират !Прекалено големи интереси, за да се направи компромис !? ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар