Делът на служителите в САЩ на и над 55 години достигаа 22,2% през юли тази година, сочат данни на Бюрото за трудова статистика. Това е най-високият дял от 1948 г., пише BusinessWeek.
Както показва първата графика, делът на по-възрастните хора в работната сила на страната падна под 12% в началото на 90-те години, но през следващите години отбеляза силен ръст, който продължава и в момента.
Увеличението на броя на населението на страната по време на бейби бума е основен фактор за това, разбира се. Пикът в раждаемостта е през 1957 г. Родените тогава навършват 55 години през 2012 г. - първата година, в която делът на по-възрастните работници достигна 21%.
Втората графика е доказателство за силата на демографията. Тя показва как хората, навършили 55 години и повече, са увеличили дела си сред възрастното население на САЩ.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Скандал около Truth Social: Плащаш и виждаш публикациите на Тръмп по-рано
Ан Хатауей с шеметна визия и изповед за третата бременност


преди 12 години Наивно. Това *** го обясни на тея с пачките дето цял живот "работят" и се чудят де да ги харчат. Щото робите трябва да бачкат цял живот докато първите са само по далаверите и тях не ги вълнува дали ти ще пенсионираш посмъртно или не. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Глупости са това, грешно възприемане на света. Края му не се виждал, ти какво, края ли искаш да видиш? Ами вземи си едно въже, вържи се на една греда и ето го края. Човек докато е жив, трябва да прави нещо. Легнеш ли в къщи пред телевизора, края е дошъл. Представяш ли си, седиш си в къщи и чакаш да умреш. Нямаш работа, не искаш да изкарваш повече, децата ти са порасли, няма за кого да се грижиш, няма кой да те радва, седиш, жулиш кафенце и чакаш оная с косата. За това не се пенсионират хората там, живее им се, не им се умира. Живота трябва да се живее, заедно с работата. Работата трябва да е част от живота а не нещо, което чакаш да свърши. Всички като че чакат пенсия, а дойде ли пенсията, свършил ти е живота. Това ли искаш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Тази статия нещо е сбъркана. Какви пенсионери броите на 55 години?За военни и полицаи ли става дума?У нас човек се пенсионира на 63 или 65г. беше, и аз самия вече не знам. Не че ме интересува, дали ще е 63 или 65 реално няма значение, защото едва ли ще доживеем до такава възраст при сегашните условия на живот. Работиш без прекъсване с години, а края не се вижда. И то наистина работиш, а не като при комунизма, пак се работеше, но не беше такава експлоатация. отговор Сигнализирай за неуместен коментар