Лихвените проценти по най-краткосрочните облигации на САЩ паднаха под нулата, след като бе постигната предварителна договореност за разширяване на тавана на дълга. Сделката намали тревогите за възможен дефолт или забавени плащания по дълга.
Процентите на съкровищните бонове с падеж на 12 ноември, чието изплащане се смята за най-рисково при провал на споразумението се търгуваха с отрицателна доходност от 0.1% във вторник, понижение спрямо 0.13% в понеделник, както и в сравнение със седеммесечния връх от 0.17% от 19 октомври.
Боновете с падеж 5 ноември са с отрицателна ставка от 0.0025 процента.
Белият дом и законодателите в САЩ постигнаха споразумение за избягване на дефолт на 3 ноември, датата, на която финансовият секретар Джейкъб Лю очакваше САЩ да достигне тавана на дълга. Сделката дава на правителството възможност да сключва нови заеми до март 2017 година и включва двегодишно споразумение за разходите.
Тя ще комбинира бюджетно споразумение с увеличаване на тавана на американския дълг над 18,1 трлн. долара.
По-рано през деня вътрешен източник от Конгреса е заявил, че сделката ще повиши таваните с около 50 млрд. долара през фискалната 2016 г. и 30 млрд. долара през 2017 г., като увеличенията ще се разделят по равно за разходи за защита и за дискреционни вътрешни разходи.
Предстои гласуване в двете камари на Конгреса.


Богомил Николов за Бюджет 2026: Да го мислят децата ни
Цените на строителството на жилища в България са нараснали с най-висок темп в ЕС за периода 2015-2025 г
AI създаде ваксина срещу бъдещи пандемии, тестваха я върху хора
Юли ще е по-топъл от предишни години
Радев: Държавата и Българската православна църква споделят обща мисия за духовното здраве на нашия народ
Горещите вълни в Европа вече намаляват доходите и излагат милиони на бедност
Путин вече не означава стабилност – поне за Крим
Хътчинсън: Трябва да помогнем на Украйна да спре войната
Пентагонът ще предостави по-голяма роля на AI при определянето на военни цели
Чаудхури от BlackRock смята, че Фед има време да държи лихвите на пауза
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
VW получи 7,4 милиарда евро, но съкращава 100 000 души
Нанков: Лично Шишков е подписал договорите за мантинелите и пътната поддръжка през 2023 г.
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофа край Мало Бучино
СГП отвърна на Божанов: Разследването за имотната мафия във Варна не е блокирано
Диана Димитрова спази обещанието си и съди Рая Пеева
преди 10 години миии не имаше една пропагандна новина именно на тея Блумбъргови България, как американския дълг се "купува ударно" и се търси под дърво и камик .... :)) Това ми беше първото впечатление от Блумбъгови в България .... викам аве тея съвсем ни взеха за мезе .... и да сеят глюпости и да не сеят аз американски дългове няма да купувам, за кво ?!? Да ти произвеждат повече бомби и да праат повече проблеми, аре нема нужда .... да си им ги купуват Американските фондове там и частните инвеститори после да видим на кой ше ги продадат ...... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Това за американския дълг е скучна новина.По-интересно днес е, че италианският дълг стигна отрицетелна доходоност. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А, не. Фед не може да ги купи от Treasury. Първо Treasury ги продава на търг на банките. А Фед може и да ги купи после от банките - ама не ги купува, щото Фед купуваШЕ 10-годишни ДЦК.Ама Фед спря да купува през 2014. Нали това си го спомняме? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А, не. Фед не може да ги купи от Treasury. Първо Treasury ги продава на търг на банките. А Фед може и да ги купи после от банките - ама не ги купува, щото Фед купуваШЕ 10-годишни ДЦК.Ама Фед спря да купува през 2014. Нали това си го спомняме? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ми то както е тръгнало тавана ше го стигнат кат свърши хартията за печатане. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години аааа не ве ше си печатат и ги боли шапката ...... :)) Аз не помня случай през последните 30г. когато не са си вдигнали дълга ...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар