Борсовите индекси в САЩ записват леки ръстове в сряда в очакване на подробности около плановете за данъчна реформа на Доналд Тръмп, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се повишава с 25 пункта, като най-много допринася Goldman Sachs. Измерителят е на по-малко от 1% от историческия си връх от 21 169,11 пункта.
Широкият индекс S&P 500 добавя 0,17%, като най-добре се представят компаниите в сферата на здравеопазването.
Технологичният бенчмарк Nasdaq остава без изменение.
Министърът на финансите Стивън Манучин потвърди, че администрацията ще призове за понижаване на корпоративния данък до 15%.
Именно очакванията за по-ниски данъци дадоха силен импулс на фондовия пазар след избирането на Тръмп за президент на САЩ. Белият дом обаче така и не можа да предостави подробности за плановете си.
Инвеститорите следят и сезона на отчетите на отчетите, който продължава с пълна сила. PepsiCo, United Technologies, Procter & Gamble и Twitter публикуваха резултати над очакванията.
В САЩ инвеститорите следят внимателно дали ще има договорка за бюджета и дали ще се избегне потенциално "затваряне" на държавата. Финансирането на правителството приключва в петък, освен ако Конгресът не се договори поне за временно финансиране. Последният път, когато американското правителство на практика затвори, беше между 1 и 16 октомври 2013 г. През този период S&P 500 се повиши с около 1,6%, но не и без волатилност.
Вероятността за затваряне на държавата съвпада с времето, когато изтичат първите 100 дни на президента Доналд Тръмп на поста.
Американският лек суров петрол WTI поскъпва с 0,22% до 49,67 долара за барел, а европейският бенчмарк Брент поевтинява с 0,13% до 52,50 долара за барел.
Златото поевтинява с 0,22% до 1 264,45 долара за тройунция.
Едно евро се обменя за 1,0894 долара, а курсът на йената е 111,53 йени за долар.
*Данните са актуални към 17:40 часа българско време.


Защо е важно да зареждаме резервоара догоре
Размразяват проект от служебното правителство на Радев от преди 3 г.
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Starship на SpaceX успешно изведе тестови спътници в орбита
Арабските държави търсят споразумение за войната с Иран
Украйна и съюзниците ѝ стават все по-уверени, че руската инвазия губи инерция
Пазарите в САЩ не търгуват реалността, а очакванията, визията за AI ги подкрепя
Предупреждението на Иран: Атаката срещу АЕЦ в ОАЕ е била извършена от Ирак
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Шокираща оферта - 260 000 евро за паркомясто
Honda показа най-екстремната Civic Type R
Citroen потвърди: 2CV се завръща като EV и ще струва 15 000 евро
Част от стълбището на Айфеловата кула бе продадено за 450 160 евро
5 идеи за семейни забавления през дългия уикенд
PR трик ли е връзката между Джей Ло и Брет Голдстин?
Мишел Пфайфър сподели сияйни снимки без грим от мечтаната ваканция