Индия подписа споразумения за търговско и икономическо сътрудничество с Китай на стойност 22 млрд. долара по време на посещението на премиера Нарендра Моди в Поднебесната империя, съобщава ВВС.
Споразуменията обхващат редица индустрии, включително енергията от възобновяеми източници, финансовия сектор и пристанищата.
В петък бяха подписани други споразумения за 10 млрд. долара, покриващи образованието, железопътния транспорт, както и научните изследвания.
В петък Моди проведе разговори с китайския премиер Ли Къцян, като двете страни се съгласиха да търсят "справедливо решение" за спорове по общата им граница.
Ли каза, че двете страни са с "достатъчно политическа мъдрост да управляваt и контролират" различията.


Излазъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Наемът на танкери в Персийския залив скочи на 897% от нормалната цена
SpaceX набира 25 млрд. долара дълг и рефинансира AI империята на Мъск
Фрейзър смята, че страните от Залива бързо ще възстановят щетите
Бесент: Предлагаме им моркови, но имаме и тояжки под ръка
Отчетът на Micron крие улики за бъдещата посока на AI бума
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
Акционери в Nissan искат Карлос Гон обратно начело
Защо редовите 6-цилиндрови двигатели не стават за масови модели
Dacia Sandero отново е най-продаваният модел в Европа
Напук на екологията - европейски държави вдигат максималната скорост
Акциите на SpaceX паднаха, Илон Мъск вече не е трилионер
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Социалната пенсия за старост става 183,81 евро от 1 юли
преди 11 години яяя каи наща държава за колко трилиона е подписала със Сашш, че ме напуши нещо, като оная статия, че извънземните живели под Витоша и облъчвали Софиянците..... Може и от облъчването да е де да знам .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години по 22 долара на човек .... голямото споразумение :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар