Индексите на Българската фондова борса (БФБ – София) финишира предимно с понижения, като само един отчете ръст.
Индексът на 15-те най-ликвидни акции SOFIX се отписа 0,08% от стойността си, като не успя да се задържи на зелена територия за трети пореден ден. Той обаче остана над 670 пункта.
По-широкият BGBX40 отчете спад от 0,28% до 130,98 пункта, секторният BGREIT се понижи с 0,18% до 114,77 пункта, а равнопретегленият BGTR30 единствен се повиши с 0,09% до 546,98 пункта.
Оборотът на регулиран пазар възлезе на 4,647 млн. лв. след 158 сделки. По-високият оборот отново се дължи на едно дружество – Албена с 3,8 млн. лв. изтъргуван обем по време на сесията. На второ място е ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ с 222,3 хил.лв, следван от Химснаб България с 219 хил. лв. Това е и най-печелившата компания за деня с ръст в цената от 3% до 42,95 лв. На второ място е Фонд за недвижими имоти България с повишение от 2,2% до 2,35 лв. Третата позиция се заема от ЕМКА с повишение от 1,4% до 3,50 лв.
От страната на губещите е Проучване и добив на нефт и газ АД със спад от 4,5% до 7,4 лв. ЧЕЗ Разпределение България е на втора позиция с понижение от 2,7% до 270,50 лв. На трето място е Синтетика, чиито акции поевтиняха с 2,6% до 38,70 лв.
От състава на SOFIX пет компании повишиха цената на акциите си. Най-голям ръст отчете Индустриален холдинг България с 3,73%.Осем дружества отчетоха спад, като най-силно поевтиняха акциите на Еврохолд България АД – с 1,07% до 1,29 лв.


Нови 45 курсанти бяха посрещнати във Военноморското училище във Варна
Няма дълбоки кратери на мястото, на което се взриви дрон у нас
Хванаха за ден 31 шофьори с алкохол или наркотици
Хаджирусев смени Черно море Тича с Локо (Пд)
"Ние, потребителите": Всеки има право сам да избере кои плажни принадлежности да наеме
Израелската индустрия се сблъсква с недостиг на чужди технически експерти
Турция ограничава движението на кораби към руски пристанища в Черно море
Заплахата от Ел Ниньо може да доведе до по-скъпи боровинки
Дрон е избухнал близо до ключов газопровод в България
Потопът от AI дълг кара Уолстрийт да преосмисли продажбите на облигации
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Опасно ли е да се оставя дизел да работи на място
Вучич: Сърбия подкрепя териториалната цялост на Украйна и европейския ѝ път
Арагчи: Иран и Оман са близо до споразумение за Ормузкия проток
Голям пожар край Асеновград: Хеликоптер се включи в гасенето
Иво Христов за убийството на Георги Кузев: Правосъдието се гради на личната отговорност
Почина бащата на аржентинската футболна звезда Лионел Меси