Китайските потребители продължават да са в центъра на вниманието на производителите на луксозни стоки, тъй като ново проучване на консултантската компания Bain сочи, че те ще бъдат основният двигател на близо половината от световната търговия със скъпи стоки до 2025 година, предаде Асошиейтед прес.
Според Bain китайците ще покрият 46 процента от световните продажби на луксозни стоки на стойност около 365 милиарда евро (412 милиарда долара) за само шест години.
Миналата година те са представлявали една трета от всички продажби на луксозни дрехи, аксесоари и козметика.
Партньорът от Bain Клаудиа Д'Арпицио каза, че половината от покупките ще бъдат правени в Китай, като разликите в цените се стопяват, а компаниите подобряват качеството на услугите си в страната.
Според проучването на Bain продажбите на луксозни стоки тази година ще се увеличат с 2 процента до 260 милиарда евро спрямо 254 милиарда евро миналата година, като се изключват предметите на луксозното изкуството, дизайн и декорация.
/БТА/


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?