Цената на петрола се покачва за пети пореден ден в днешната предварителна търговия на Нюйоркската петрола борса след данните за намаляването на петролните резерви на САЩ през миналата седмица.
По-големият от първоначално обявения ръст на американската икономика през третото тримесечие също подкрепи поскъпването на енергийната суровина
Фючърсите на американския лек суров петрол с доставка през февруари днес се търгуват с повишение от 0,2% до 90,69 долара за барел. Вчерашната сесия им донесе ръст от 66 цента, или 0,7%, до 90,48 долара за барел, което е най-високото им ценово ниво от 3 октомври 2008 г., пише Bloomberg.
Седмичният доклад на Министерството на енергетиката на САЩ показа вчера, че петролните запаси са се понижили с 5,33 млн. барела до 340,7 млн. барела през миналата седмица. Това е най-ниското им ниво за последните десет месеца, като спадът се оказа по-голям от пазарните очаквания.
Петролът сорт брент също поскъпва в днешната електронна търговия с 0,1% до 93,75 долара за барел, след като вчера цената му се вдигна с 0,5% до 93,65 долара за барел на Лондонската петролна борса.
Златото с доставка през февруари се търгува с леко повишение от 0,1% до 1 388,40 долара за тройунция.
Петролът е поскъпнал с 14% от началото на тази година, а златото – с 28 на сто.


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
САЩ засилват морския щит: Нов разрушител Arleigh Burke влиза с нов противоракетен радар