Капиталовите инвестиции на руски петролни компании в производството на петрол през 2016 г. ще се увеличат с 23,8% през 2016 г. в сравнение с предходната 2015 г., като ще достигнат 1,338 трлн. рубли, или малко над 20 млрд. долара, обяви руският министър на енергетиката Александър Новак на среща с държавния глава Владимир Путин, предаде руската агенция ТАСС.
Съгласно презентацията на Новак се предвижда добивът на петрол тази година да достигне 542 млн. тона, или с 1,5% повече спрямо 2015 г. В периода между 2020 и 2035 г. този показател ще се колебае между 525 и 545 млн. тона.
Износът на петрол през настоящата година ще достигне 253 млн. тона, което представлява ръст от 4,6% на годишна база. Производството на бензин ще се увеличи до 39,7 млн. (ръст от 1,3%), а това на мазут ще намалее до 56,1 млн. тона (спад с 21,2%).
Износът на синьо гориво за 2016 г., по данни на министерството, може да се увеличи с 6,8% до 201,4 млрд. куб.м. Добивът на въглища ще се повиши с 4,4 на сто до 390 млн. тона, а експортът - с 1,9 на сто до 159 млн. тона.
През миналата седмица инвестиционната банка Goldman Sachs прогнозира, че добивът на петрол в Русия до края на 2018 г. ще надвиши рекорда, постигнат преди близо 30 години в СССР, тъй като нискоразходните находища позволяват на компаниите да се справят с понижението в цените.
Продукцията ще се повишава с 590 хил. барела дневно през следващите три години до 11,65 млн. барела дневно, очакват анализаторите
Русия, която е най-големият износител на енергия, сигнализира през април, че ще повиши добива и износа, след като ОПЕК не предприе мерки за овладяване на свръхпредлагането. „Роснефт“ вероятно ще оглави подема през периода до 2018 г., тъй като най-големият производител в страната започва да обработва нови находища в Източен Сибир и увеличава добива от съществуващите.


Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Възрастна двойка загина в пожар в Гърция