Германската автомобилна индустрия е готова да изпълни по-амбициозните климатични цели, определени от Европейската комисия (ЕК), заявиха ръководителите на автомобилните производители в страната пред канцлера Ангела Меркел по време на видеоконференция.
Автомобилните производители са стигнали до заключението, че по-мащабното налагане на електрическите превозни средства ще им позволи да отговорят на по-строгите регулации относно въглеродните емисии, се казва в доклад, цитиран от вестник Handelsblatt.
Докладът, представен на Меркел във вторник, е изготвен от индустриална работна група, създадена на последната среща на върха на автомобилните концерни.
ЕК планира отново да затегне целите за емисиите като част от своята Зелена сделка. Сегашният таргет е ограничаване на емисиите с 37,5% спрямо нивата от 2020 г. до края на десетилетието.
Ангажиментът на германските автомобилни компании наскоро беше потвърден и от най-големия производител в Европа – Volkswagen AG, който разкри преди седмица своята стратегия за електрификация на продуктите си и изграждането на шест завода за батерии за електромобили в рамките на Стария континент.
От своя страна BMW планира електрическите превозни средства да съставляват около половината от общите ѝ продажби до 2030 г., като в същото време възнамерява да замени своята марка градски автомобили Mini с електромобили.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина