Volkswagen води „конструктивни“ разговори с правителството на САЩ относно митата и иска да направи допълнителни инвестиции в страната, заяви главният изпълнителен директор на германския автомобилен концерн Оливер Блуме пред Sueddeutsche Zeitung.
Редица чуждестранни компании обявиха нови инвестиции в САЩ в отговор на митата на президента Доналд Тръмп, като германските производители на автомобили са по-предпазливи по отношение на влагането на повече ресурси на този пазар, пише Ройтерс.
Марката Audi, част от групата на Volkswagen, която не разполага производствен капацитет в САЩ, планира да произвежда някои модели в страната.
„Досега водихме абсолютно честни и конструктивни дискусии“, изтъква Блуме пред германския вестник. „Аз самият бях във Вашингтон и оттогава поддържаме редовен диалог“, добавя той.
Източници съобщиха пред Ройтерс по-рано тази седмица, че германските автопроизводители, включително Volkswagen, водят преговори с Вашингтон за евентуална сделка за митата, стремейки се да използват обявените от тях ангажименти за инвестиции и износ като лост за смекчаване на евентуален търговски удар.
Търговската война на Тръмп е струвала на компаниите над 34 млрд. долара под формата на загубени продажби и по-високи разходи, показва анализ на Ройтерс.
На въпрос какво предлага Блуме в преговорите, които целят намаляване на 25% мито върху вноса, въведено по-рано тази година, той отговори: „Volkswagen Group иска да инвестира допълнително в САЩ. Имаме стратегия за растеж“.
Блуме заяви още, че Volkswagen вече осигурява работа на над 20 хил. души директно и над 55 хил. души индиректно в САЩ, като също така посочи инвестицията от 5,8 млрд. долара в американската компания Rivian, която произвежда електрически превозни средства.
„Ще надградим това с допълнителни, огромни инвестиции“, подчерта Блуме.
Такива инвестиции трябва да бъдат взети предвид при всички решения относно митата, смята той, изразявайки надежда, че Брюксел и Вашингтон ще постигнат широкообхватно споразумение за всички индустрии.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара
Храненето, което помага да отслабнете здравословно
По-голям от "Арли Бърк" : Северна Корея обявява програма за 10 000-тонни разрушители
преди 1 година До: Aлexaндpo както предполагахме... и ти си пенсия на 75+ години, като останалите ***! :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: кухчо, Ахааа, ето защо си с това име, - значи си на 100+ години. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година *Шефът на VW: Готови сме на допълнителни инвестиции в САЩ . . . *Ще надградим това с допълнителни, огромни инвестиции*, подчерта Блуме.* - Така де - нали това е целта на Тръмп. Една по една зрели круши ще падат в кошничката му, докато либерастията и медиите й ручат жабетата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: khao: така работи евро-атлантизма. С лицемерие. Какво очакваш?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: Aлexaндpo аз съм незаконния ти баща! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: khao, Ъъъъ и кой беше ТИ, че да искаш да поставят условия? МесНият герой? :):):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година но искам да им поставите услови както поставяхте при нас... държавата да ви плати 100 млн за тая привилегия! отговор Сигнализирай за неуместен коментар